Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas finału Skupu Kultury na gliwickim Rynku udało się zebrać 16 295,60 zł. Po przeliczeniu wszystkich przekazanych pieniędzy okazało się, że piąta edycja lubianej przez gliwiczan imprezy była rekordowa pod względem zebranych pieniędzy.

Hojność niewątpliwie się opłaci – wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży dóbr kultury podczas największego w regionie kiermaszu kulturalnego trafią do Szymona Motala, niepełnosprawnego podopiecznego Stowarzyszenia Cała Naprzód, organizatora akcji. Stowarzyszenie Cała Naprzód i Skup Kultury to solidne firmy – zarówno organizacja, jak i inicjatywa były już wyróżniane w konkursie Liderzy Społeczni Gliwic.

Skup Kultury działa według sprawdzonej na przestrzeni pięciu lat formuły – najpierw w różnych punktach miasta przez kilka miesięcy zbierane są książki, płyty i filmy. Później organizowana jest impreza, podczas której za dowolną kwotę można je kupić i wesprzeć tym samym leczenie osób niepełnosprawnych. W tym roku poza barwną imprezą na gliwickim Rynku w ruinach teatru Victoria zorganizowano także spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim. Finał Skupu Kultury został dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)