Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Z dniem 4 czerwca br. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wprowadził nowy system ostrzeżeń meteorologicznych w celu zwiększenia dokładności przekazywanych informacji o prognozowanych niebezpiecznych zjawiskach.

 

Zmiany dotyczą głównie przypisania ostrzeżeń i komunikatów meteorologicznych do konkretnych powiatów oraz dynamicznego ostrzegania grup powiatów, w których przewiduje się wystąpienie zagrożenia ze strony pogody. Należy mieć na uwadze, że indywidualne ostrzeżenia dla powiatów wydawane przez IMGW w związku z tym samym zjawiskiem atmosferycznym posiadają ten sam numer.

W pierwszej kolejności jest przesyłane ostrzeżenie zbiorcze dla całego województwa, a następnie dla konkretnego powiatu.

Przykładowe ostrzeżenie dla miasta Gliwice.            

    

Przykładowe ostrzeżenie zbiorcze dla województwa.                                                                            

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.