piesior

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych przebywając w rejonie ul. Hutniczej zauważyliśmy biegającego bez nadzoru psa w typie rasy rottweiler. Zwierzę było niespokojne, próbowało dostać się na plac zabaw, gdzie bawiły się dzieci. Przebywała tam również przestraszona matka jednego z dzieci, która oświadczyła, że jego właściciel poszedł do pobliskiego sklepu na zakupy. Po przybyciu na miejsce przywołał on do siebie czworonoga i przypiął go do smyczy. Wobec mężczyzny, który nie zachował należytych warunków przy trzymaniu zwierzęcia wyciągnięto konsekwencje przewidziane prawem.

Pamiętajmy, że pies to tylko zwierzę, które kieruje się swoim własnym nieprzewidywalnym instynktem. Dlatego bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych!

Przypominamy, że zgodnie z art. 77 Kodeksu wykroczeń:

  • § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
  • § 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.