Aimee Allen Quartet Aimee Allen Quartet (fot. materiały organizatora)

Oryginalni artyści, mieszanka najróżniejszych gatunków muzycznych i niesamowita publiczność – taki jest festiwal Filharmonia. W tym roku startujemy już 28 marca. Miasto Gliwice i Fundacja Integracji Kultury zapraszają!

14 koncertów w Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10) oferuje pełen przekrój przez najciekawsze zjawiska we współczesnej muzyce. Usłyszymy nie tylko jazz (Aimée Allen Quartet, Lorenzo De Finti Quartet), ale też fantastycznych pianistów (Mateusz Gawęda / Paweł Kaczmarczyk) i... funky rock kabaretowy (Sax & Crime). W Gliwicach wystąpi także elegancka orkiestra (Jazz Band Ball Orchestra) oraz wspaniała, pochodząca z naszego miasta skrzypaczka – Ilona Cudek.

Tegoroczny program nie zawiedzie także miłośników reggae, którzy będą bawić się na koncercie Sidneya Polaka. W Jazovii zagra też kultowa polska grupa Laboratorium. Młode pokolenie muzyków będą reprezentować między innymi First Circle, Alba Plano Quartet i Zicla Duo.

Festiwal potrwa do 12 lipca. Program oraz informacje o biletach są dostępne na stronie filharmonia.jazovia.pl. (mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.