Bieg Św. Goara fot. materiały organizatora

IV Bieg Św. Goara pod patronatem prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza wystartuje 25 maja w parku przy ul. Chorzowskiej. Warto wziąć w nim udział, bo cel jest szczytny - dochód zostanie przeznaczony na dokończenie całorocznej ścieżki sensorycznej. Właśnie ruszyły zapisy.

Bieg Św. Goara to cykliczna impreza, która przyciąga zwolenników zdrowego trybu życia. Będą mogli się sprawdzić w biegu na 10 km, w marszu w stylu Nordic Walking na 6,5 km czy biegnąc z wózkiem ponad 3 km. Tradycyjnie odbędą się także biegi Skrzatów, czyli konkurencje dla dzieci urodzonych w 2004 r. i młodszych. Każdy z uczestników otrzyma medal, a dla najlepszych przewidziane są cenne nagrody.

W tegorocznej edycji biegu organizatorzy postawili sobie za cel zebranie pieniędzy na dokończenie budowy całorocznej ścieżki sensorycznej dla dzieci. – Przez stymulację dotykową dzieci mają możliwość zbierania właściwych doświadczeń sensorycznych i budowania na ich postawie wiedzy o otaczającym świecie, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w domu, przedszkolu czy szkole. – tłumaczy Katarzyna Zamora, koordynator biegu.

Ubiegłoroczna edycja imprezy przyciągnęła tłumy. W konkurencjach dla dorosłych i dzieci wystartowało ponad 300 osób. Szczegóły i zapisy na stronie www.gcer.pl. (aś)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.