Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

matando Fot. materiały ŚSM

Przed nami finał pierwszego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Mini [email protected] 22 marca o tytuł mistrzów matematyki powalczy 15 drużyn gimnazjalnych i 15 ze szkół podstawowych z województwa śląskiego.

Eliminacje do konkursu odbyły się 7 i 8 marca. Zmagali się w nich najlepsi ścisłowcy z ponad 250 szkół z regionu. Kto zostanie mistrzem Mini [email protected]? Dowiemy się w piątek, 22 marca. W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach uczniowie będą rozwiązywać godzinny test finałowy. Każdy trzyosobowy zespół będzie musiał rozwiązać 10 zadań matematycznych zgodnych z podstawą programową. Trzy najlepsze drużyny z podstawówki i gimnazjum otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs jest skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzeciej klas gimnazjum.

Organizatorami wydarzenia są Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o., Miasto Gliwice, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Fundatorami nagród są: firma Euvic Sp. z o.o , Infinite Dreams Sp. z o.o. ,Helion S.A., Nowik Sp.J. oraz salon ZENonVR Gliwice. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Rektora Politechniki Śląskiej. (mf)