Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

matando Fot. materiały ŚSM

Przed nami finał pierwszego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Mini Mat@ndo. 22 marca o tytuł mistrzów matematyki powalczy 15 drużyn gimnazjalnych i 15 ze szkół podstawowych z województwa śląskiego.

Eliminacje do konkursu odbyły się 7 i 8 marca. Zmagali się w nich najlepsi ścisłowcy z ponad 250 szkół z regionu. Kto zostanie mistrzem Mini Mat@ndo? Dowiemy się w piątek, 22 marca. W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach uczniowie będą rozwiązywać godzinny test finałowy. Każdy trzyosobowy zespół będzie musiał rozwiązać 10 zadań matematycznych zgodnych z podstawą programową. Trzy najlepsze drużyny z podstawówki i gimnazjum otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs jest skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzeciej klas gimnazjum.

Organizatorami wydarzenia są Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o., Miasto Gliwice, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Fundatorami nagród są: firma Euvic Sp. z o.o , Infinite Dreams Sp. z o.o. ,Helion S.A., Nowik Sp.J. oraz salon ZENonVR Gliwice. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Rektora Politechniki Śląskiej. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.