Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Alina i Łukasz fot. materiały organizatora

7 kwietnia razem z aktorami Teatru Miejskiego w Gliwicach posadzimy las. Około 100 nowych drzew – wśród nich buki, jesiony, brzozy, modrzewie – wyrośnie w lesie komunalnym w pobliżu ul. Szymanowskiego.

Zbiórka osób chętnych do wspólnego, wiosennego sadzenia drzew, jest zaplanowana na godz. 13.30 przy przystanku autobusowym w pobliżu Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). Około godz. 13.45 autobus zabierze uczestników w okolice polany przy ul. Szymanowskiego, na której będą sadzone drzewa. Teren należący do Miasta Gliwice wskazał Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Uwaga! Liczba miejsc w autobusie jest ograniczona, zgłoszenia udziału są przyjmowane mejlowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i telefonicznie (503 868 642). Sadzenie potrwa do około godz. 16.00. Należy zabrać ze sobą coś do picia, przekaskę i dobry humor. Doborowe towarzystwo gwarantowane – będzie z nami ekipa gliwickiego teatru.

Chcieć to móc! Będziemy sadzić las, to brzmi epicko. Możesz to zrobić razem z nami 7 kwietnia! Skąd pomysł? Zainspirowali nas Alina i Łukasz, bohaterowie spektaklu „Tchnienie”, w reżyserii Rafała Szumskiego – mówi Agnieszka Skowronek z TM-u w Gliwicach.

„Tchnienie” to ” to opowieść o parze, która podejmuje decyzję o posiadaniu dziecka. Alina Czyżewska (Alina) i Łukasz Kucharzewski (Łukasz) zastanawiają się, czy zakładanie rodziny w dobie globalnego niepokoju, terroryzmu i zmian klimatycznych ma w ogóle sens. Odpowiedź, której udzielają, do zobaczenia w TM-ie w Gliwicach 12, 13 i 14 kwietnia. (mm)