Wielu z nas nie wie za wiele o leasingu skutkiem czego mamy zawsze co do tematu pewne obawy. Warto jest jednak wgłębić się w to czym jest suzuki leasing. i jakie ma plusy aby ostatecznie zdecydować czy oferta jest odpowiednia dla nas. Jeśli prowadzimy firmę jest jednak bardzo duże prawdopodobieństwo że leasing jest właśnie ofertą skierowaną do naszych potrzeb!

Czym wyróznia się leasing i dlaczego go warto brać? Proste pytanie na które mamy właściwie wiele odpowiedzi. Leasing to usługa która powstała dla firm i która niesie za sobą wiele korzyści dla osób które prowadza działalność gospodarczą. Możliwość wzięcia leasingu to bowiem możliwość skorzystania z oferty zakupu samochodu naszych marzeń. Dzięki jego zakupie w leasingu możemy wprowadzić go w nasze koszty działalności. To jest największy plus, ponieważ odzyskujemy część inwestowanej miesiąc w miesiąc kwoty z raty w nasz samochód. Jakie są jeszcze plusy?

Jesteś vatowcem?

Oczywiście największy plus jest dla firm które odprowadzają podatek VAT. W tym wypadku bowiem zyskujemy jeszcze więcej na podstawie leasingu i jest on dla nas jeszcze bardziej opłacalny. Mając jednak firmę bez podatku VAT opcja leasingu jest nadal atrakcyjna i nadal warto ją analizować. Wszystko zależy od tego jakie kwoty chcemy miesięcznie płacić na nasze auto i ile chcemy z tego finalnie zyskiwać do naszego podatku. Przy dużym i drogim aucie leasing może być nieopłacalny dla małej firmy. Jednak jeśli mądrze dobierzemy auto do płynności działania naszej firmy to będziemy w pełni zadowoleni.

Jakie auta wchodzą w skład leasingu?

Mówiąc o kosztach i niskich autach warto wspomnieć że auta leasingowe mogą być także i używane. Daje nam to o wiele lepsze możliwości z uwagi na fakt iż samochody używane dostępne są w niższych cenach. Dzięki temu jeśli chcemy mieć leasing dostosowany cenowo do naszych możliwości to samochody leasingowe używane są najlepszym rozwiązaniem do naszego wykorzystania.

Jeśli jednak nasza firma prosperuje dobrze to jak najbardziej warto obstawiać auto nowe, ponieważ takie będzie z pewnością więcej kosztować i pozwoli nam więcej wyciągać na podatku który będziemy obniżać co miesiąc poprzez generowanie kwoty na wysokich kosztach. Wiele osób w takich wypadkach decyduje się przykładowo na Range Rover leasing, który pod względem swojej oferty jest atrakcyjny a także daje nam bardzo spore koszty którymi potem możemy odzyskiwać całkiem fajne kwoty.

Leasing – czy jest to opłacalny biznes?

Czy leasing trudno jest dostać?

Wielu z nas wydaje się że leasing to coś, co bardzo trudno jest dostać fizycznie. Nie jest to jednak kompletnie prawdą ponieważ leasing jak najbardziej jest w zasięgu każdej osoby. Jeśli chcemy zobaczyć jak działa leasing a także jakie koszty on generuje to najbardziej prostym rozwiązaniem jest przejazd do firmy leasingowej która zajmuje się takimi właśnie sprawami i która wykona dla nas kalkulacje. Wszystkie wykonywane kalkulacje nie są w żaden sposób wiążące skutkiem czego nie jesteśmy zobligowani do podejmowania ich w ostateczności. Zawsze wystarczy uściślić informację iż chcemy ten temat mocno przemyśleć i dopiero jeśli będziemy go pewni to podejmiemy dokładną decyzję.

Jeśli chodzi o leasing to jest on sam w sobie o wiele łatwiejszy do uzyskania i zajmuje o wiele mniej czasu niż w wypadku kredytu na samochód. Wybierając kredyt na samochód narażamy się na dłuższy czas oczekiwania, większe koszty łączne dla kredytów a także wiele innych kwestii z których nie będziemy finalnie zadowoleni.