Domy modułowe - czym są i jak powstają?

Najnowszym trendem w budownictwie jednorodzinnym są domy modułowe, przy których nie jest wymagane pozwolenie na budowę - mają one powierzchnię do 35m2, co w Polsce jest dopuszczalną granicą powierzchni domu stawianego bez pozwolenia. Brzmi świetnie, prawda? Wyobraź sobie tylko, ile czasu zaoszczędzisz nie musząc kompletować kolejnych wniosków i odwiedzać Wydziału Budownictwa w Twoim powiecie. W niniejszym artykule przedstawiamy charakterystykę domów modułowych, proces ich powstawania oraz ich zalety.

Domy modułowe to?

Domy modułowe to domy prefabrykowane, które powstają z gotowych elementów takich jak: ściany, stropy, więźba dachowa oraz elementy konstrukcyjne. Dzięki swojej konstrukcji, wykonanej najczęściej z drewna, są one energooszczędne, co dla osób dbających o środowisko jest szczególnie ważne. Co więcej, domy modułowe mogą być opcją zarówno całoroczną, jak i letniskową. Modulowydom.pl zapewnia swoim klientom nie tylko najwyższą jakość produktu, ale też dbałość o każdy detal jego wykonania, przez co domy modułowe swoim wyglądem nie odbiegają od tradycyjnych domów jednorodzinnych, a sam proces realizacji montażu trwa 1 dzień!

Dla kogo?

Domy modułowe są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które w krótkim okresie chcą wybudować dom oraz dla takich, którzy nie chcą tracić swojego czasu na załatwianie spraw w urzędach, czy na nadzór nad budową. To również idealna opcja dla osób, które troszczą się o środowisko - dzięki surowcowi z którego wykonana jest konstrukcja są one przyjazne naszej planecie.

Jak powstają domy modułowe?

Udział klienta w powstawaniu domu modułowego jest minimalny - ogranicza się on zazwyczaj do wyboru koloru budynku oraz przekazania architektowi niezbędnych dokumentów. Sam proces powstawania modułu jest prosty - w fabryce produkowane są gładkie ściany wraz ze wszystkimi podejściami pod punkty elektryczne oraz otworami drzwiowymi i okiennymi. W modulowydom.pl moduły produkowane są na specjalnie przeznaczonych do tego stołach montażowych, przez uzyskują one większą dokładność wykonania ścian, sufitów i podłóg - nawet do 1 mm!

Po wykonaniu przez fabrykę zamówionych modułów są one przewożone na lawecie na działkę budowlaną. Przy pomocy dźwigu moduły ustawiana są zgodnie z planem i trwale łączone.

I w taki oto łatwy sposób możesz już cieszyć się swoim nowym domem!

Czy warto zdecydować się na dom modułowy?

Z tej racji, że ściany i elementy konstrukcyjne domów modułowych produkowane są w fabryce, przechodzą one bardzo szczegółowe kontrole jakości. W takich fabrykach wykorzystywane są również najnowsze technologie i zatrudniani są najlepsi specjaliści - dzięki tym czynnikom możemy mieć pewność, że konstrukcja naszego domu będzie trwała i i jak najlepsza pod względem jakościowym.

Prostota - zarówno pod względem samego procesu złożenia zamówienia, jak i “wybudowania” naszego domu. W modulowydom.pl klient ma prawo wyboru proporcji obiektu, a producent oferuje unikalny design i jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta.

Cena domu modułowego

Cena za metr kwadratowy domu modułowego uzależniona jest od rozmiaru budynku, kształtu kubatury oraz specyfikacji technologicznej.

Cena za metr kwadratowy domu wykonanego w konstrukcji szkieletowej o prostej formie zaczyna się od 1 400 zł. Jeśli zdecydujemy się na dom modułowy z keramzytobetonu musimy liczyć się z ceną około 1 800 zł za metr kwadratowy, natomiast dom modułowy w stylu skandynawskim to koszt około 1 600 zł za metr kwadratowy.