Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wybór odpowiednich drzwi to bardzo ważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Drzwi są podstawowym elementem wyposażenia naszego domu, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią jakość i funkcjonalność. Drzwi przesuwne coraz częściej zastępują tradycyjnie drzwi rozwierane, które niestety wymagają dodatkowej przestrzeni do ich otworzenia. Jest to szczególnie niepraktyczne z perspektywy osób, które nie dysponują dużym metrażem mieszkania, dlatego warto zainwestować w system drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne a drzwi rozwierane

Jeżeli chodzi o drzwi przesuwne szklane, cena jaką musimy zapłacić za kompletny system waha się od tysiąca do nawet tysiąca pięciuset złotych. Może się wydawać, że są to kosmiczne pieniądze za drzwi wewnętrzne, jednak ich jakość i walory estetyczne zrekompensują nam uszczuplenie domowego budżetu.

Drzwi przesuwne – jaki materiał?

Drzwi przesuwne powinny być wykonane z odpornego na uszkodzenia materiału, który wytrzyma próbę czasu. Na rynku drzwi wewnętrznych znajdziemy wiele modeli drzwi drewnianych, drewnopodobnych, plastikowych oraz szklanych, które spełnią nasze oczekiwania.

Szklane drzwi przesuwne są rozwiązaniem dosyć kosztownym, lecz wartym każdej wydanej złotówki. Szklane systemy drzwiowe są niezwykle eleganckie i zadają wiele szyku naszym pomieszczeniom. Szklane drzwi to kwintesencja minimalizmu, które z niemal każdą aranżacją wnętrz stworzą jedną, spójną całość. Drzwi przesuwne szklane może nie tłumią dobrze dźwięków i nie zapewniają maksymalnej prywatności, jednak są wysoce estetyczne i pasują do pokojów dziennych czy kuchni.

Czy szkło jest odpowiednim materiałem do produkcji drzwi? Oczywiście, że tak. Stosowane szkło jest specjalnie dostosowane do najbardziej wymagających przestrzeni. Szkło hartowane stosowane w drzwiach przesuwnych to wysoka odporność na niskie i wysokie temperatury, a także na uszkodzenia mechaniczne. W domu często zdarza nam się przypadkowo uderzyć mocniej drzwiami, jednak szkło hartowane nie powinno zamienić się w dobry mak.

Szkło w systemach drzwiowych może być całkowicie przezroczyste lub matowe. Popularne są drzwi ze szkła piaskowanego lub satynowego, które posiadają ograniczoną przepuszczalność światła. Rozwiązaniem, które zyskuje na popularności są drzwi z grafikami, które mogą nieco urozmaicić nasze mieszkanie.

Systemy drzwi przesuwnych mogą być widoczne lub zakamuflowane. Drzwi przesuwne szklane naścienne działają na zasadzie szyny, po której przesuwają się skrzydła, natomiast drzwi przesuwne szklane schowane w ścianie są całkowicie niewidoczne dzięki kasecie wbudowanej w płaszczyznę ściany.

Drzwi przesuwne szklane do szafy to pozycja obowiązkowa każdego, kto ceni sobie wygodę i elegancję. Przeszklone powierzchnie optycznie powiększają pomieszczenia i nadają im nowoczesnego charakteru. Drzwi przesuwne szklane to także dobry sposób na wyposażenie gabinetu czy kuchni, gdzie drzwi nie są aż tak często zamykane.

Drewniane drzwi przesuwne to również doskonały wybór jeśli chodzi o estetykę i elegancję wykańczanych pomieszczeń. Tego typu drzwi to nie tylko dobry design, ale również świetne parametry techniczne. Dzięki masywnej budowie są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania czy pęknięcia. Dodatkowo zapewniają dźwiękoszczelność i izolację przed wilgocią czy przeciągami.Tańszą alternatywą dla drzwi drewnianych są te wykonane z płyty pilśniowej. Nie są one tak wytrzymałe jak drzwi drewniane, lecz równie dobrze tłumią dźwięki, a ponadto posiadają wiele wariantów kolorystycznych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.