Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Czy można unieważnić kredyt we frankach?

Frankowicze, którzy w pierwszej dekadzie XXI wieku dali się namówić na „korzystny” kredyt we Frankach mają obecnie uzasadnione pretensje do banków, które nie dość rzetelnie informowały o ryzyku kursowym. Obecnie, po kilkunastu latach sumiennego spłacania kredytu, niektóre osoby zmagają się z zadłużeniem sięgającym nawet 200-300% kwoty zobowiązania. W związku z tym, pomoc frankowiczkom to bardzo istotne zagadnienie prawne oraz ekonomiczne.

Dlaczego pomoc dla frankowiczów jest tak istotna?

Nie możemy pozostawać obojętni wobec szeroko zakrojonej kampanii banków, które przekonywały o tym, że kredyt we frankach to doskonałe rozwiązanie pozbawione jakiekolwiek ryzyka. Tymczasem, wystarczyło spojrzeć na wykresy z lat 90., aby przekonać się, że ryzyko jest bardzo poważne. Mimo to, banki kusiły atrakcyjnymi ofertami przedstawiając wyłącznie zalety kredytu waloryzowanego. Prawna pomoc frankowiczom już teraz przynosi oczekiwane rezultaty owocuje pierwszymi, korzystnymi wyrokami sądu, w których uwzględniono liczne przewiny ze strony banku.

Na czym polega pomoc frankowiczom?

Rządzący przez kilka lat debatowali nad uczciwym rozwiązaniem tej kwestii w taki sposób, aby stratni nie byli inni konsumenci spłacający kredyty w złotówkach. Mimo zaawansowanych prac, ustawa frankowa nigdy nie weszła w życie. Obecnie, znajdujemy się w patowej sytuacji i nic nie wskazuje na to, aby faktyczne regulacje zostały sfinalizowane. W związku z tym, kancelaria prawna Warszawa coraz częściej gości u siebie frankowiczów, którzy starają się o profesjonalną pomoc prawną. Jak się okazuje, skuteczna pomoc frankowiczom w tej materii jest jak najbardziej możliwa.

Prawnicy powołując się na liczne argumenty starają się o unieważnienie umowy kredytu w CHF. W zamian, wnioskują o możliwość spłaty pozostałej części zobowiązania w złotówkach. Początkowo wydawało się, że takie działania nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Dziś możemy zapoznać się z przychylnymi wyrokami sądów, które pozwoliły na przekształcenie kredytu i umorzenie długu powstałego na skutek ryzyka kursowego. Najważniejszy był pierwszy precedens, który pozwolił uwierzyć innym frankowiczom, że ich sytuacja nie jest bez wyjścia.

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy dla frankowiczów?

Aby mieć faktyczne szanse w sporze z bankiem, klienci muszą zdecydować się na wybór profesjonalnej kancelarii prawnej, która od wielu lat zajmuje się podobnymi problemami. Radcy prawni Warszawa od wielu lat zajmują się tym zagadnieniem i są w stanie coraz sprawniej pomóc nam w sformułowaniu pozwu i wyodrębnieniu rzetelnych argumentów. Najlepszym dowodem skuteczności kancelarii są pozytywne wyroki, które pozwoliły na umorzenie kredytu we frankach.

W związku z tym, jeśli czujesz się oszukany przez bank i zmagasz się z ogromnym zadłużeniem mimo wielu lat sumiennego spłacania kredytu, pamiętaj, że do Twojej dyspozycji pozostaje pomoc dla frankowiczów. Profesjonalni radcy prawni zapoznają się z Twoim indywidualnym przypadkiem oraz pomogą Ci wygrać batalię z sądem. Kredyt we frankach w wielu przypadkach może zostać umorzony i przekształcony na kredyt w złotówkach przy jednoczesnym wyeliminowaniu długu. Czytając opinie innych klientów możesz wybrać rzetelną i profesjonalną kancelarię, z którą masz największe szanse na odniesienie sukcesu.