Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Drukarki laserowe są niezbędnym wyposażeniem biur i firm handlowych. Z uwagi na wydajność i niezawodność, niektóre modele tego typu drukarek kupuje się chętnie również do domowego użytku. Tonery do drukarek laserowych, choć wystarczają na długo, są niestety sporym wydatkiem. Czy warto zdecydować się na zamiennik?

Toner do drukarki laserowej - kiedy warto postawić na oryginał?

Tonery są materiałem eksploatacyjnym i nawet w przypadku wydajnych drukarek oraz stosunkowo oszczędnego używania, kiedyś jednak się kończą. Obecnie wiele firm oferuje tańsze zamienniki tonerów oryginalnych do większości modeli drukarek - zarówno atramentowych, jak i laserowych. Czy warto się na nie decydować? Z doświadczenia użytkowników wynika, że nie zawsze. Zamienniki z reguły wystarczają na znacznie mniej stron wydruku, niż oryginalne tonery. Wydruk też nie zawsze jest zadowalającej jakości. Jaki stąd wniosek? Zamienniki oryginalnych tonerów nie zawsze są opłacalne. Przy naprawdę dużej ilości wydruków - jak to ma miejsce w niektórych firmach - może się okazać, że kupując je częściej w rezultacie wydaje się więcej. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku drukarek laserowych używanych w domu. Tu rzeczywiście można skusić się na zaoszczędzenie paru złotych pod warunkiem, że trafi się na solidnego dostawcę.

Jeśli zamienniki, to jakie?

Istnieje wiele firm oferujących regenerowane kartridże do drukarek laserowych, zwane zamiennikami. Użytkownicy, którzy decydują się na zakup takiego regenerowanego tonera do użytku domowego i robią to po raz pierwszy, mogą mieć nie lada dylemat. Nie zawsze kartridże regenerowane są równie niezawodne, jak nowe. Zdarzają się niespodzianki w postaci wydruków bladych, lub brudnych. Decydując się kupić regenerowany toner do drukarki laserowej, zawsze podejmuje się pewne ryzyko, że zakupiony egzemplarz nie będzie idealny. Można je ograniczyć do minimum, wybierając firmę cieszącą się dobrymi opiniami klientów. Firma która dba o swój wizerunek, zawsze udziela gwarancji na sprzedawane tonery - zobacz. Mamy więc pewność, że jeśli coś będzie nie tak z naszym zakupem, możemy liczyć na wymianę towaru. W rzadkich przypadkach uszkodzenia bębna - czasem również na bezpłatny serwis.

Wymiana tonera w drukarce

Wymiana kartridża w drukarce laserowej jest bardzo prosta. W zasadzie trudno byłoby sobie z tym nie poradzić samodzielnie. Jeśli jednak klient z jakiegoś powodu ma z tym problem, niektóre firmy zajmujące się sprzedażą nowych i regenerowanych materiałów do drukarek, oferują wymianę w cenie zakupionego kartridża.