Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Mistrzostwa Śląska kadetów, juniorów i młodzieżowców w boksie
W dniach od 6 do 10 lipca br. w Sośnicowicach odbyły się indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów
i juniorów w boksie. Zawodnicy reprezentujący barwy K.S. Garda Gierałtowice oraz Bokserskiego Klubu Sportowego Concordia Knurów, mają ogromne powody do radości, gdyż swoimi znakomitymi występami niemalże zdominowali imprezę sportową.

W rywalizacji sportowej wzięło udział 132 zawodników reprezentujących 23 kluby. Wśród nich można było zauważyć mieszkańca naszego powiatu, pochodzącego z Knurowa Damiana Durkacza,
z którym wszyscy pasjonaci pięściarstwa wiążą ogromne nadzieje w kontekście medalowej rywalizacji podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Damian Durkacz, podobnie jak inni reprezentanci BKS Concordii Knurów zwyciężył w swojej kategorii zostając Mistrzem Śląska w kategorii 64 kg młodzieżowców.
Kolejny reprezentant Knurowa Oskar Safaryan już po kilku sekundach od rozpoczęcia walki okazał się najlepszy w kategorii +91kg, a Dominik Przywara stanął na najwyższym stopniu podium
w kategorii 63 kg kadetów.
Absolutną dominacją i znakomitym przygotowaniem wykazali się również reprezentanci Klubu Sportowego Garda Gierałtowice. Przy zgłoszeniu 18 zawodników do turnieju, aż 14 z nich zdobyło indywidualne medale. Reprezentanci Klubu z Gierałtowic zdobywając drużynowo 4 złote, 3 srebrne
i 7 brązowych medali, uplasowali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej turnieju, stając się tym samym najlepszym zespołem w województwie śląskim.

Władzom, trenerom oraz zawodnikom BKS Concordii Knurów i K.S. Garda Gierałtowice serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak znakomitych wyników. Życząc kolejnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej, jak
i międzynarodowej, cieszymy się jednocześnie, że na terenie Powiatu Gliwickiego znajdują się tak zasłużone kluby prowadzące szkolenie młodzieży poprzez naukę pięściarstwa.