Piast Gliwice Futsal zdobywcą Pucharu Polski po 24 latach przerwy!
Po długim oczekiwaniu, Gliwice ponownie świętują triumf w futsalowym Pucharze Polski. Zawodnicy Piasta Gliwice Futsal zdobyli prestiżowe trofeum, pokazując klasę i determinację w decydujących meczach.
  1. Piast Gliwice Futsal zdobył Puchar Polski po raz pierwszy od 24 lat.
  2. W pierwszym meczu finałowym gliwiczanie wygrali z drużyną z Leszna 6:2.
  3. Mimo przegranej w drugim spotkaniu, przewaga zdobyta w pierwszym meczu zapewniła im zwycięstwo w finałach.
  4. Zespół zmierzy się teraz w półfinale mistrzostw Polski z Rekordem Bielsko-Biała 8 maja.

Po latach oczekiwań i nieudanych próbach, Piast Gliwice Futsal w końcu może cieszyć się z odzyskania tytułu mistrza Pucharu Polski. W poprzednich latach drużyna dwukrotnie dotarła do finału, lecz musiała uznać wyższość rywali. Tym razem jednak, pod wodzą trenera Orlanda Duarte, gliwiczanie pokazali, że są gotowi przełamać pechowe serie.

W nadchodzących dniach Piastunki skupią się na przygotowaniach do kolejnego wyzwania - walki o mistrzostwo Polski. Półfinał z Rekordem Bielsko-Biała będzie kolejnym testem dla tej drużyny, która już teraz udowodniła, że potrafi grać pod presją i osiągać świetne wyniki.

Jako mieszkańcy Gliwic, jesteśmy dumni z osiągnięć naszych futsalistów i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy. Niech ten pucharowy triumf będzie dla nich przepustką do kolejnych, jeszcze większych osiągnięć na arenie krajowej.


Według informacji z: Urząd Miejski Gliwice