UM Gliwice: Kinowa klasyka po liftingu
Blade Runner”, reż. R. Scott (fot. materiały promocyjne)
Warner Bros to kultowa amerykańska wytwórnia filmowa, z której wyszły takie hity jak Matrix” czy seria o Harrym Potterze. Kino Amok zaprasza do obejrzenia klasyki filmowej Braci Warner w odnowionej wersji cyfrowej.
Albert, Sam i Harry Warnerowie, założyciele wytwórni Warner Bros, urodzili się jako Abraham, Szmuel i Hirsz Wonsalowie w Krasnosielcu na Mazowszu. Po przeprowadzce za Ocean, wyśnili swój wielki amerykański sen. Żeby założyć wytwórnię filmową, zastawili konia o imieniu Bob i sprzedali zegarek po ojcu.
Warto było zaryzykować, bo to Braciom Warner kinomani zawdzięczają pierwszy film dźwiękowy: Śpiewak jazzbandu”. Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) wyświetli ten obraz w czwartek 5 listopada. Następnie, 19 listopada, widzowie zobaczą niezapomnianą Casablancę” Mi-chaela Curtiza. Na 3 grudnia zaplanowano projekcję Tramwaju zwanego pożądaniem” z młodym Marlonem Brando w roli głównej. 17 grudnia musical wszech czasów Deszczowa piosenka” z Genem Kellym. W sumie w ramach przeglądu odbędzie się piętnaście seansów. W sprzedaży, poza pojedynczymi biletami, są do nabycia karnety na pięć wybranych filmów. Szczegóły na stronie amok.gliwice.pl.
Autor: krystian