Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Okrągłe baseny na stelażu - dobierz właściwy rozmiar

Posiadanie przydomowego basenu od dawna nie jest już synonimem luksusu. Coraz więcej osób może pozwolić sobie na taką formę relaksu w przydomowym ogródku. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów podczas wyboru basenu, aby korzystanie z danego modelu było maksymalnie komfortowe i przynosiło maksimum radości zarówno domownikom, jak i gościom. Właściwie dobrany rozmiar basenu na stelażu pozwoli cieszyć się basenem w gronie przyjaciół czy najbliższych. Nie może być on ani za mały, ani za duży. Na rynku dostępna jest szeroka gama basenów stelażowych, dzięki temu absolutnie każda osoba wybierze idealny dla siebie oraz swoich potrzeb rozmiar.

Ważna jest średnica basenu

W wypadku okrągłego basenu stelażowego najistotniejszym jego parametrem jest średnica. Warto o tym pamiętać, wybierając odpowiedni dla swoich potrzeb basen. Jeśli ma on bowiem służyć jednej czy dwóm osobom bądź dzieciom, wystarczający będzie basen o średnicy około półtora metra.

W przypadku osób z nieco liczniejszą rodziną bądź gdy w planach jest urządzanie dużych, ogrodowych imprez dla najbliższych, warto zdecydować się na znacznie większy basen. W takim wypadku idealnie powinien sprawdzić się model o średnicy około trzech do czterech metrów. Zapewni to duży komfort wszystkim, którzy chcieliby skorzystać z takiej atrakcji.

Jednak nie są to jedyne wymiary basenów stelażowych, obecnie dostępnych na rynku. Oferta tego typu produktów jest niezwykle szeroka, dzięki temu można dobrać basen do indywidualnych potrzeb. Niezwykle istotne jest również miejsce, jakim dysponujemy. 

W małym ogródku nie uda się rozłożyć dużego basenu. Miejsce, które zostanie przeznaczone pod zbiornik, powinno spełniać określone parametry. Dzięki temu basen nie będzie narażony na ewentualne zniszczenie czy wytarcie dna.

Warto również zauważyć, że okrągłe baseny stelażowe są nie tylko niezwykle łatwe w montażu, ale również wymagają nieco mniej miejsca i są prostsze w "ustawieniu" niż ich prostokątne odpowiedniki. Znacznie łatwiej jest pogodzić ich rozstawienie z sąsiadującymi roślinami lub po prostu przechowywać zimą. Jeśli nie wiesz, jak przechowywać basen zimą, pomoże ci ten wpis o basenach stelażowych

Dodatkowo to także idealny wariant, gdy ogródek jest mały bądź gdy celowo pragniemy rozłożyć basen stelażowy na przydomowym tarasie. Co może być przyjemniejszego niż kąpiel w basenie w świetle księżyca bądź kojący odpoczynek na własnym tarasie po niezwykle ciężkim dniu. 

Basen stelażowy z pompą

Wybierając idealny model, warto również zwrócić uwagę na basen stelażowy z pompą. Jest ona niezbędna zwłaszcza w wypadku modeli o dużej pojemności. Dzięki niej woda jest w nieustannym ruchu, co skutecznie zapobiega jej zielenieniu, za to pozwala utrzymać ją w maksymalnej czystości, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy z basenu korzystają dzieci. 

Na rynku dostępna jest szeroka gama pomp, które dostosowane są do ilości wody w basenie, co z kolei pomaga utrzymać wodę w dobrym stanie, który bez wątpienia sama w sobie będzie zachęcał do letnich kąpieli i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Obecnie niezwykle popularne są pompy piaskowe. Charakteryzują się wysoką filtracją wody, można je dobrać do danej pojemności basenu. Ponadto, większość modeli wyposażona jest w antykorozyjny zbiornik, zawór kontrolujący czy czytelny manometr. Pompy tego rodzaju wyposażone są w specjalne filtry, które mają za zadanie zatrzymywanie liści oraz innych, większych zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że pompy można zaprogramować, na dany czas pracy. Dzięki temu woda w basenie będzie zawsze przygotowana na czas.