Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

skaczące dzieci fot. archiwum Szkolnego Związku Sportowego

15 i 16 czerwca w Małej Arenie w kompleksie Areny Gliwice rozegrane zostaną wojewódzkie finały Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców oraz Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Emocje gwarantowane!

We wtorek o miano Mistrza Województwa Śląskiego rywalizować będą chłopięce drużyny siatkarskie z całego Śląska. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00. Otworzy go prezydent Gliwic Adam Neumann.

W finałach Igrzysk Dzieci wezmą udział reprezentacje SP nr 9 z Będzina, NSSP MS z Jastrzębia-Zdroju, SSP nr 2 z Radlina, SP nr 10 z Tychów, SP nr 1 z Poręby, SP z Jankowic, SP nr 44 z Katowic. Honoru Gliwic bronić będzie drużyna SP nr 27.

Finały będą rozgrywane w dwóch grupach na dwóch boiskach jednocześnie. Po ustaleniu miejsc w grupach półfinałowych, odbędą się mecze finałowe ustalające kolejność końcową.

W środę przewidziano rywalizację o mistrzowski tytuł wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Tuż po godz. 10.00 w Małej Arenie wystąpią drużyny XII LO z Zabrza, ZSTI z Gliwic (XI LOS), IX LO MS z Chorzowa i II LO z Tarnowskich Gór.

Turniej rozegrany zostanie systemem pucharowym. Po losowaniu ustalone zostaną dwa mecze półfinałowe, których zwycięzcy zagrają o złoto, a przegrani o brązowy medal. Trzymamy kciuki za gliwiczanki!

Wojewódzkie finały Igrzysk Dzieci i Licealiady organizuje Szkolny Związek Sportowy wespół z Miastem Gliwice, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 14 oraz Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach.