Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Chcesz zaciągnąć kredyt? Nie podejmuj spontanicznych decyzji

Zaciąganie kredytu spontanicznie (bez żadnej analizy) to największy błąd, który możemy popełnić. Niestety wiele osób tak właśnie postępuje i później okazuje się, że odsetki mogą nas zniszczyć. Co jak co, ale tego byśmy nie chcieli. Co możemy w takiej sytuacji poradzić? Zanim jeszcze podpiszemy umowę na kredyt hipoteczny, samochodowy, gotówkowy czy też jeszcze innego rodzaju powinniśmy skorzystać z usługi jaką jest doradztwo kredytowe. Sprawdźmy jak to zrobić i czy jest ono rzeczywiście opłacalne?

Coraz modniejsza usługa

Śmiało możemy powiedzieć, że doradztwo kredytowe jest obecnie coraz bardziej popularną usługą. Jakby nie było naprawdę tak jest. Wiele osób bierze kredyty, ale co najważniejsze wiele osób ma świadomość tego, że kredyt to nie po prostu podpisanie umowy, a dogłębna analiza. W tejże analizie możemy się nie odnaleźć. Dlaczego? Wynika to z tego, że pewne pojęcia z zakresu bankowości są nam nieznane, a na dodatek przepisy tak często się zmieniają, że możemy poddać się na analizie już pierwszej strony danej oferty.

Na pewno o wiele większym specjalistą od nas jest doradca kredytowy. Pamiętajmy jednak, aby był to doradca kredytowy, który jest niezależny. Nie może być tak, że jest on zatrudniony w danym banku czy też innego rodzaju instytucji. Jeśli wiemy, że tak nie jest, to możemy być pewni, że osoba ta jest sprawdzona i rzeczywiście możemy jej zaufać.

W jakich sytuacjach doradztwo kredytowego jest w pełni opłacalne?

Korzystanie z usług doradztwa kredytowego jest bardzo, ale to bardzo polecane wszystkim osobom, które to nie posiadają wiedzy wystarczającej na temat szeroko pojętych finansów, a już na pewno na temat rynku kredytowego. Takowe osoby bardzo często po prostu nie są świadome wszelkich realiów kredytów, szczególnie kredytów hipotecznych, na których koszt się składa nie tylko prowizja, ale także samo oprocentowanie, ubezpieczenie, a do tego wiele, wiele innych opłat dodatkowych. Usługi kredytowego doradztwa są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem dla osób, które to nie posiadają dobrej kredytowej zdolności, przez co indywidualnie ubiegając się o kredyt, mogą otrzymał ofertę mało atrakcyjną ze strony banku, a nawet odmowną odpowiedź. Profesjonalna usługa doradztwa kredytowego zapewni nam jak najbardziej wsparcie i to na każdym decyzyjnym etapie i ułatwi znacznie wzięcie kredytu pożądanego.

Co jak co, ale nie musimy się martwić o cenę takiej usługi. W niektórych przypadkach, a w zasadzie w większości przypadków jesteśmy w stanie bezpłatnie skorzystać z usług doradztwa kredytowego. Może się to nam wydawać niemożliwe, ale tak właśnie jest. Na pewno każdy z nas znajdzie idealnego doradcę kredytowego dla siebie. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby nie był zatrudniony w banku, a więc nie był stronniczy. Na dodatek powinien od lat funkcjonować na rynku i móc się pochwalić wieloma pozytywnymi opiniami. Na pewno tacy w naszej okolicy znajdują się i chętnie nam pomogą w wyborze kredytu.

Informacje dodatkowe

Ekspert finansowy Tomasz Wostal - sprawdź dodatkowe informacje o doradztwie kredytowym, dopasowanym do Twoich wymagań.