UM Gliwice: To był kulturalny weekend
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
To był pełen atrakcji weekend w kulturze. W Czytelni Sztuki została otwarta wystawa fotograficzna Bogdana Krężela, parkiem Chopina rządzili Ulicznicy”, a Summer Arena przyciągnęła wielu mieszkańców.
Muzeum w Gliwicach na wakacje, obok dużej wystawy Młoda Polska”, przygotowało także ekspozycję fotograficzną Początki (Gliwice i dalej)” Bogdana Krężela. Obie można oglądać w Willi Caro. Poza wystawami w ogrodzie przy głównej siedzibie gliwickiego muzeum w ten weekend obyły się warsztaty haftowania secesyjnych monogramów.
Jak co tydzień działo się w Arenie Gliwice. Wystąpiły dwa rockowe zespoły: Lady Pank i Lao Che. W sobotę i niedzielę na terenie Areny odbywała się także Summer Arena było spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, koncert TopDaDok, warsztaty kreatywne w FunZone i zajęcia w EduZone.
14. międzynarodowy festiwal artystów ulicy Ulicznicy” trwa w najlepsze. W parku Chopina wystąpił Teatr Delikates i Pan Li.
W niedzielę rozpoczął się cykl koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza. Pierwszy koncert odbył się na tarasie Willi Caro.
Autor: krystian