Rynek z lotu ptaka Fot. R.Neumann/UM Gliwice

Czy istnieje powiązanie między Gliwicami a Umberto Eco? Jakie detale secesyjnych kamienic znajdziemy na ul. Krzywej? Czy bazgroły na murach mogą być zabytkami? Jaka ciekawa historia wiąże się z budynkiem przy ulicy o. Jana Siemińskiego? Gdzie w naszym mieście rosną miłorzęby dwuklapkowe? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie podczas spotkania z Ewą Pokorską-Ożóg, architekt, miejską konserwator zabytków i autorką książki „Kolory miasta”. Muzeum w Gliwicach zaprasza.

Spotkanie z autorką odbędzie się w piątek, 10 września o godz. 17.00, w Willi Caro. Będzie połączone z promocją książki. Licząca ponad 450 stron najnowsza publikacja Muzeum w Gliwicach już jest w sprzedaży. Jest też niespodzianka – 10 września publikację „Kolory miasta” w Willi Caro i za pośrednictwem strony internetowej Muzeum będzie można zakupić w specjalnej, niższej cenie – 39 zł.
Wstęp na spotkanie wolny, liczba miejsc ograniczona. Realizacja wydarzenia uzależniona będzie od aktualnej sytuacji sanitarnej. Organizatorem spotkania jest Muzeum w Gliwicach.