Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Zrozumienie skoliozy u dzieci i zdrowe sposoby pomagania im

Skolioza to stan, w którym kręgosłup wygina się na jedną stronę. Najczęściej atakuje dolny kręgosłup, ale może również wpływać na górny kręgosłup. Dzieci ze skoliozą mogą mieć trudności z prawidłowym oddychaniem, a w niektórych przypadkach mogą wymagać operacji. Ostatnio wielu rodziców używa urządzeń do noszenia, aby pomóc swoim dzieciom radzić sobie z tym stanem poprzez ćwiczenia i czynności oddechowe, które prowadzi również szpital Nowa Ortopedia w Krakowie. Aby zrozumieć, jak skolioza wpływa na dzieci, musimy wiedzieć, co ją powoduje i jakie są jej objawy. W większości przypadków stan jest spowodowany przez kręgi, które są nierówno oddalone od siebie w obu kierunkach, co zmusza rdzeń kręgowy do zakrzywienia się w jedną stronę.

Co to jest skolioza?

Skolioza to stan, który zmienia kształt kręgosłupa. Może powodować silny ból, sztywność ciała, ograniczenie ruchu i dyskomfort. Dzieje się tak, gdy kręgosłup wygina się w jedną stronę z powodu braku równowagi w mięśniach i tkankach miękkich po obu stronach kręgosłupa. W zależności od strony wygięcia kręgosłupa może to również skutkować garbem lub nawet kifozą (skrzywienie do przodu górnej części pleców). Skoliozę definiuje się jako nieprawidłowo zakrzywiony kręgosłup. W przeciwieństwie do innych rodzajów skrzywień kręgosłupa, takich jak kifoza i lordoza, skolioza nie ma żadnych bezpośrednich przyczyn, takich jak uraz lub wady wrodzone, takie jak Scheu. Skolioza to stan, który powoduje zginanie kręgosłupa na jedną stronę. Objawy skoliozy mogą obejmować ból lub drętwienie rąk, nóg lub żeber, a także mogą powodować, że jedno ramię wydaje się wyższe niż drugie. Skoliozę może zdiagnozować tylko lekarz, a leczenie zależy od stadium choroby.

Jak pomóc dziecku ze skoliozą

Pediatryczna orteza skoliozowa to zewnętrzne urządzenie noszone przez dziecko w celu korekcji skrzywienia kręgosłupa. Głównym zadaniem ortezy jest podparcie i stabilizacja kręgosłupa oraz umożliwienie gojenia go w bezpieczny, naturalny sposób. Po zdiagnozowaniu dziecka ze skoliozą ważne jest, aby wcześnie rozpocząć leczenie. W tym noszenie ortezy. Dzieci ze skoliozą stanowią większe wyzwanie dla rodziców i opiekunów niż dzieci bez skoliozy, ponieważ może im być trudno utrzymać wzrost na czas, co powoduje, że kręgosłup staje się jeszcze bardziej zakrzywiony.

Skolioza to stan, w którym występuje nieprawidłowa krzywizna kręgosłupa. Istnieje wiele rodzajów skoliozy, ale wszystkie można leczyć odpowiednim leczeniem. Zwykle zaczyna się w dzieciństwie i trwa do dorosłości. Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, co robić, gdy ich dzieci doświadczają skoliozy, aby mogły je wspierać. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak zapobiegać występowaniu skoliozy u członków rodziny. Kilka wskazówek dla rodziców obejmuje edukację dziecka na temat schorzenia, regularne sprawdzanie go i wreszcie zapobieganie dalszemu postępowi krzywizny, gdy jest jeszcze wystarczająco młody, aby naprawić go za pomocą leczenia korekcyjnego.