Piastunki Piastunki (fot. archiwum GTW Gliwice)

W drugiej fazie eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Piastunki na swojej drodze spotkają Skrę Częstochowa, Unię Opole oraz Ślęzę Wrocław. Druga część eliminacji została zaplanowana na 22–23 stycznia.

W przypadku awansu, w połowie lutego gliwiczanki zagrają w III fazie.

– Jak widać po eliminacjach, zespołów grze jest dużo. Aby trafić do finałów, trzeba wyjść z trzech faz eliminacji (12-14 meczy). W finałach w grupie czekają nas trzy mecze, aby wyjść do fazy play off. Zdobycie medalu mistrzostw polski w młodzieżowych kategoriach kobiecych jest bardzo trudne. Aby zdobyć medal, trzeba rozegrać około 20 meczy – tłumaczy Darek Opoka, prezes GTW, pomysłodawca reaktywacji Piastunek.

  • Zespól do lat 15 będzie także reprezentował Śląsk w prestiżowym turnieju Piłkarska Kadra Czeka oraz rozegra eliminacje w Halowej Lidze Podokręgu Zabrze.
  • Zespół do lat 10 kolejny raz awansował do Śląskich Finałów Turnieju Tymbark.

Każda dziewczyna, która ma ochotę zagrać, spróbować swoich sił, jest mile widziana na zajęciach. Treningi odbywają się w każdy wtorek, czwartek oraz piątek w hali przy ul. Kozielskiej 1. Szczegóły tutaj: http://www.gtwgliwice.pl/gtw-piastunki-gliwice.html.

Sekcję wspiera Miasto Gliwice.