Najlepsze inwestycje w Gliwicach okiem mieszkańców

Gliwice co prawda nie są tak dużym miastem jak stolica województwa śląskiego, jednak już od lat coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Wszystko za sprawą olbrzymiego potencjału inwestycyjnego miasta - na terenie Gliwic funkcjonuje park technologiczny Technopark Gliwice a także Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Preferencyjne warunki prowadzenia działalności gospodarczej przyciągają przedsiębiorców zarówno z całego kraju, jak i zagranicy. Wielu z nich decyduje się na stałe zamieszkać w Gliwicach. Jaką ofertę przygotowali deweloperzy dla mieszkańców? Które inwestycje uzyskały największą aprobatę gliwiczan w IV kwartale 2021 roku?

Gliwice - przyszłość jest TU

Ten slogan promocyjny już od kilku lat stanowi dewizę miasta - zapewnienie wszystkim mieszkańcom najlepszych warunków do życia to podstawowe zadanie władz Gliwic. W tym celu prowadzone są inwestycje w sektor edukacyjny, placówki zdrowia publicznego, infrastrukturę miejską, komunikację publiczną, gospodarkę komunalną i mieszkaniową.

Został już uchwalony budżet miasta na 2022 rok - na co zostaną wydane pieniądze? Jak podkreśla Adam Neumann, Prezydent Gliwic, najwięcej wydatków przeznaczono na oświatę i wychowanie, kontynuację budowy Centrum Przesiadkowego, komunikację publiczną - utrzymanie i remonty dróg oraz chodników, budowę nowych budynków mieszkalnych, oświetlenie ulic, gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, modernizację kanalizacji deszczowej.

Wspomniane Centrum Przesiadkowe to jedna z większych gliwickich inwestycji, która znacznie usprawni codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Powstająca po północnej stronie Dworca Kolejowego, skupi wszystkie środki transportu miejskiego, pozytywnie wpłynie na poprawę komfortu i jakości podróży, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że władze miasta prowadzą politykę przyjazną dla inwestorów na lokalnym rynku nieruchomości. Gliwice się rozbudowują a nowe budynki idealnie wtapiają się w tkankę miejską. Które inwestycje najbardziej przypadły do gustu mieszkańcom w IV kwartale 2021 roku?

Ranking Inwestycji w Gliwicach - IV kwartał 2021

Pierwsze miejsce w Rankingu Inwestycji organizowanym przez portal RynekPierwotny.pl zdobyła inwestycja Osiedle Majowe etap III, zlokalizowana przy ul. Górnej 45 w dzielnicy Ligota Zabrska. To kompleks dwóch kameralnych budynków z 55 lokalami mieszkalnymi o powierzchni od 38,70 do 82,51 mkw. Niekwestionowanymi atutami przedsięwzięcia są: atrakcyjna i bardzo dobrze skomunikowana lokalizacja, funkcjonalne układy pomieszczeń, przestronne balkony i tarasy. Na uwagę zasługuje też bryła budynku wykończona ze szczególną dbałością o detale, idealnie wpisująca się w zabudowę tej części miasta.

Drugie miejsce na podium powędrowało do dewelopera Atal S.A. za projekt Apartamenty Karolinki. To inwestycja dla tych, którym zależy na funkcjonalności, wygodziem bezpieczeństwie i zachowaniu równowagi między bliskością centrum miasta i jednocześnie kontaktem z naturą. Zlokalizowana na Osiedlu Wojska Polskiego może pochwalić się sąsiedztwem terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do rekreacji. W odległości około 700m znajduje się Park Starokozielski. Nieco dalej, leży Park Grunwaldzki (1,4 km) i Park Szwajcaria (1,8 km).

Brązowym medalistą Rankingu Inwestycji w IV kwartale 2021 roku została inwestycja Apartamenty Mikołajowska, zlokalizowana w samym centrum miasta. Bliskość gliwickiej starówki, dogodna lokalizacja z dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej - przyszli mieszkańcy z pewnością docenią zalety inwestycji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat wyróżnionych w Rankingu Inwestycji? Koniecznie sprawdź https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/gliwice/ocena-q4-2021/