Żwirek silikonowy dla kota - sprawdź, czemu stał się hitem kociarzy!

Żwirek silikonowy dla kota pojawił się na półkach sklepów zoologicznych kilka lat temu. Nadal ma jednak status nowinki, z którą nie wszyscy kociarze mieli do czynienia. Specjalny żwirek silikatowy na unikalne właściwości. Nie tylko niecodziennie wygląda, ale jest też niezwykle wydajny. Czy już zamówiłeś go dla swojego kota?

Żwirek silikatowy - co musisz o nim wiedzieć

Silikatowy żwirek, potocznie nazywany żwirkiem silikonowym, jest wykonany z silikatu, czyli krzemionki. To naturalny, ekologiczny surowiec, stosowany powszechnie do osuszania. Żwirki silikonowe są w pełni bezpieczne dla Twojego kota i są odpowiednie dla wrażliwych kotów alergików. To przyjazny, antybakteryjny produkt dla kotów, który doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy. Nic dziwnego, że kto raz spróbował żwirku silikonowego, nie chce wrócić do wcześniejszego produktu.

Ten typ żwirku jest bezpyłowy - każdy alergik i astmatyk wie, jak bardzo to ważne. Najlepszym wyborem będzie żwirek drobnoziarnisty, który nie przyczepia się do kocich łapek.

Jak działają żwirki silikonowe - brzydki zapach znika na zawsze!

Wśród wielu rodzajów żwirków, żwirek silikonowy dla kota najlepiej pochłania mocz. Silikat nie zbryla, to wyjątkowo chłonny żwirek dla kota niezbrylający. Doskonale radzi sobie też z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów, dlatego sprzątanie kuwety staje się o wiele łatwiejsze. Porowata struktura granulki sprawia, że pod wpływem wilgoci zwiększają swoją objętość. To naturalny proces związany z właściwościami silikatu - dzięki niemu żwirek jest tak wydajny!

Najczęściej wybierany jest żwirek bezzapachowy, ponieważ taki jest zawsze preferowany przez pupila. Pamiętaj, że dobrej jakości żwirek usuwa nieprzyjemny zapach niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję zapachową. Coraz częściej można jednak spotkać wersje zapachowe. Żwirki w różnych wariantach zapachowych możesz jednak wybrać tylko wtedy, kiedy Twój kot je akceptuje - bardziej wrażliwe koty wolą załatwiać potrzeby poza kuwetą, by uniknąć intensywnego zapachu - to, co dla nas jest delikatnym zapachem, niektóre koty odbierają jako bardzo intensywny.

Wymiana żwirku silikonowego - jak się za to zabrać?

Dla jednego kota wystarcza zazwyczaj jedno pakowanie na miesiąc. Po nasypaniu żwirku do kuwety, nie musisz usuwać części żwirku co jakiś czas (poza nieczystościami stałymi). Wystarczy, że przemieszasz żwirek łopatką w kociej kuwecie, a wilgoć rozłoży się równomiernie w każdej granulce. Granulki zmienią kolor, kiedy nadejdzie czas na wymianę żwirku, więc już nie musisz zastanawiać się, kiedy nadchodzi moment, by zająć się kocią kuwetą.

Całą zawartość kuwety wymieniasz za jednym podejściem. Pamiętaj, że żaden żwirek nie może być usuwany drogą sanitarną.

Czy silikatowy żwirek to dobry wybór dla każdego kota?

Każdy opiekun kota wie, że to stworzenia, które kierują się wyłącznie swoim zdaniem, a ich preferencje trudno jest wcześniej przewidzieć. Zwierzę samo musi wszystkiego spróbować, a opieranie się o opinie innych nie zawsze będzie mieć zastosowanie do własnego pupila.

By przekonać się, czy żwirek silikonowy sprawdzi się z przypadku Twojego kota, nie ma innego wyjścia, jak po prostu zamówić i sprawdzić. Być może znajdziesz żwirek idealny dla Twojego czworonożnego ulubieńca. Żwirek można kupić w sklepie zoologicznym Rikoland.pl