Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie zanieczyszczenia nieznaną substancją Kanału Gliwickiego. Śledztwo wszczęto w związku z ujawnieniem wzdłuż linii kanału, masowego śnięcia ryb. Śledczy proszą wszelkie osoby mające informacje odnośnie do przyczyn zanieczyszczenia bądź będące świadkiem podejrzanej sytuacji w pobliżu Kanału Gliwickiego o kontakt.

W związku z ujawnieniem w różnych punktach Kanału Gliwickiego śniętych ryb, śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą gliwickiej komendy wszczęli śledztwo w sprawie zanieczyszczenia nieznaną substancją wód Kanału Gliwickiego. Śledztwo prowadzone jest w związku z licznymi od marca bieżącego roku zgłoszeniami. W trakcie prowadzonego wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska oraz Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gliwicach śledztwie przeprowadzono szereg kontroli podmiotów korzystających z wylotów do Kanału Gliwickiego. Do chwili obecnej podczas kontroli, nie ujawniono potencjalnego żródla zanieczyszczeń.

W związku z powyższym śledczy proszą wszystkie osoby posiadającą jakąkolwiek wiedzę, na temat źródeł zanieczyszczenia wód Kanału Gliwickiego o kontakt. Informacje można przekazywać mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie, pod numerem telefonu 47 85 92 274.

Informację można przekazać anonimowo, przez specjalną skrzynkę - powiadom nas

W przypadku zauważenia w pobliżu Kanału Gliwickiego lub potoków wpływających do kanału podejrzanej sytuacji, pojazdów bądź cieczy, prosimy o niezwłoczne powiadamianie telefoniczne pod numerami telefonów 47 85 92 255, 47 85 92 266 lub 112.