Dlaczego konstrukcje fotowoltaiczne ustawione na gruncie są skuteczniejsze niż te na dachu?

Jeśli chodzi o energię słoneczną, właściciele domów i inni użytkownicy mają wybór między konstrukcjami fotowoltaicznymi montowanymi na ziemi i dachu. Każda z nich ma swoje zalety i wady, ale istnieje kilka powodów, dla których konstrukcje naziemne są często lepszą opcją. Systemy montowane na ziemi są zazwyczaj bardziej opłacalne, wytwarzają więcej energii i wymagają mniej konserwacji niż systemy montowane na dachu. Czytaj dalej, aby poznać zalety naziemnych konstrukcji fotowoltaicznych.

Większa efektywność energetyczna

Dlaczego panele fotowoltaiczne ustawione na ziemi generują więcej energii? Panele słoneczne umiejscowione na gruncie są bardziej wydajne niż panele słoneczne na dachu, ponieważ można je dostosować do optymalnego kąta w celu maksymalnego wytworzenia energii, co nie jest możliwe w przypadku paneli dachowych. Ponadto panele naziemne nie są ograniczone wielkością dachu i mogą być instalowane w większych panelach, co pozwala na wychwytywanie większej ilości energii słonecznej.

Bezpieczeństwo i łatwiejszy dostęp

Naziemne panele słoneczne są bezpieczniejsze i łatwiej dostępne niż panele na dachu, ponieważ można je zainstalować na niższej wysokości i nie wymagają wspinania się na dach. Dzięki temu są łatwiejsze w instalacji i konserwacji, a także bezpieczniejsze dla tych, którzy fizycznie nie są w stanie wejść na dach. 

Większa elastyczność i personalizacja

Panele słoneczne zainstalowane na ziemi oferują większą elastyczność i personalizację niż panele dachowe, ponieważ można je instalować w różnych lokalizacjach i orientacjach. Pozwala to na większą swobodę podczas projektowania całego systemu, a także możliwość regulacji kąta paneli w celu maksymalizacji produkcji energii.

Ekonomiczność i rentowność

Naziemne panele na ogół bardziej opłacalne niż panele zamontowane na dachu, ponieważ mogą generować więcej energii ze względu na regulowany kąt i większy rozmiar matrycy. Ponadto takie panele, mogą być instalowane w obszarach, które nie są odpowiednie dla dachowych paneli słonecznych (zbyt wysokie zacienienie, ograniczona przestrzeń dachowa).

Aspekty środowiskowe 

Panele zlokalizowane na ziemi również są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wymagają stosowania dodatkowych materiałów do instalacji, takich jak dachówki lub wsporniki montażowe. Ponadto naziemne panele słoneczne mogą być wykorzystywane do tworzenia terenów zielonych, takich jak farmy słoneczne, co może poprawić jakość powietrza. 

Po konstrukcje fotowoltaiczne zapraszamy na amiston.pl