Dziś gliwiccy policjanci ruchu drogowego będą skupiać swoją uwagę na jednośladach napędzanych silnikami w ramach działań „Motocykl". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach między innymi poprzez kontrolę prędkości motocykli oraz ich stanu technicznego.

Od godziny 6.00 trwają działania „Motocykl”. Oprócz kontroli prędkości i stanu technicznego motocykli, policjanci będą również zwracać uwagę na prawidłowe zachowanie uczestników ruchu na drodze, reagować na ewentualne próby organizowania wyścigów oraz nadmiernej emisji hałasu w warunkach miejskich. Do gliwickiej policji wpływają prośby o interwencję wobec m.in. o zbyt hałaśliwych motocykli przemieszczających się po gliwickich ulicach. Dzisiejsze działania to odpowiedź na wnioski i potrzeby naszych mieszkańców. W ramach działań „Motocykl", dedykowani do akcji policjanci skontrolują każdy tego typu pojazd, który pojawi się w ich pobliżu.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa na drodze. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.