Policjanci przekonwojowali do Aresztu Śledczego w Gliwicach pewnego 26-latka podejrzanego o korupcję. Zatrzymany przez mundurowych obywatel Ukrainy, w zamian za uniknięcie konsekwencji związanych z kierowaniem samochodem pod wpływem alkoholu, zaproponował mundurowym łapówkę. Młody mężczyzna przekonał się, że takich propozycji policjantom się nie składa...

Policyjni wywiadowcy zainteresowali się osobowym mercedesem, którego kierowca jechał zbyt niebezpiecznie. Zatrzymali kierującego na ulicy Dolnych Wałów w Gliwicach. Przeprowadzona kontrola trzeźwości potwierdziła podejrzenia stróżów prawa – kierujący był nietrzeźwy. Mężczyzna, dowiedziawszy się, że będzie zatrzymany, zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 3000 złotych. Był on przekonany, że w ten sposób wykupi się od winy.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 26-letniego obywatela Ukrainy, któremu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia. Za próbę skorumpowania policjantów kara jest jednak o wiele wyższa i wynosi aż 10 lat więzienia.