Urząd Miejski Gliwice: Porozmawiamy o tożsamości płciowej młodzieży
W Gliwicach młodzież odkrywa siebie: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza na konferencję o tożsamości płciowej
  • Bezpłatna konferencja o tożsamości płciowej młodzieży w Gliwicach.
  • Wykłady ekspertów i spotkanie z osobą niebinarną i jej rodzicem.
  • Ograniczona liczba miejsc, wymagane wcześniejsze zapisy.

W sercu Górnego Śląska, w miejscu, gdzie edukacja spotyka się z empatią, odbędzie się wydarzenie skupiające na jednym forum specjalistów, młodzież i rodziców. Będzie to przestrzeń dla otwartych rozmów i budowania zrozumienia w kwestii tożsamości płciowej. Zaplanowano cykl wykładów i dyskusji, które śmiało można uznać za most łączący różne perspektywy i doświadczenia.

Spotkanie rozpocznie się procesem rejestracji o 9:45 rano, a o godzinie 10:20 nastąpi uroczyste otwarcie przez dyrektor Poradni – mgr Agnieszkę Wilczyńską. Sesja wykładowa rozpocznie się prezentacją mgr Moniki Łuczak, która przybliży uczestnikom podstawy wiedzy z zakresu rozwoju psychoseksualnego człowieka. Następnie lek. med. Małgorzata Mróz-Idasiak, specjalista psychiatra, omówi rolę specjalistów w pracy z pacjentami zmagającymi się z dysforią płciową. Po krótkiej przerwie Katarzyna i Eden Gajda opowiedzą o swoich osobistych drogach odkrywania siebie i szukania akceptacji. Mgr Jolanta Sajkowska w swoim wykładzie podzieli się refleksjami z terapii, a całość zakończy podsumowanie konferencji o godzinie 13:50.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się dzwoniąc do sekretariatu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zadbać o wcześniejsze zapisy. Znaczenie tego wydarzenia dla społeczności Gliwic jest nie do przecenienia – to okazja, by wspólnie zbudować większą świadomość i wsparcie dla młodzieży w procesie poznawania siebie.


Źródło: Urząd Miejski Gliwice