Jaką wybrać szybę do drzwi wejściowych?

Jaką wybrać szybę do drzwi wejściowych?

Przez ostatnie kilka lat, drzwi wejściowe z oszkleniem stały się prawdziwym hitem. Zdarzają się jeszcze osoby, które w dalszym ciągu uważają takie rozwiązanie za mało bezpieczne, dlatego też szyby do tego typu drzwi muszą przejść przez wiele testów, oraz posiadać normy i wytyczne pod względem jakościowym. Główną ich zaletą jest doskonałe oświetlenie pomieszczenia, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania ze sztucznego światła, oszczędzając przy tym na rachunkach za prąd. Jakie szyby więc wybrać, aby doskonale spełniały swoją funkcję?

Szyba do drzwi wejściowych — jaka najlepsza?

Wybierając drzwi wejściowe, ważnym elementem są jego parametry, system zabezpieczenia antywłamaniowego, a także styl. Mając już wybrane te aspekty, możemy skupić się na wyborze odpowiedniego modelu, czy będzie to skrzydło z doświetleniem, czy też bez. Decydując się na pierwszy rodzaj drzwi, musimy dodatkowo skupić się na odpowiednim doborze szkła.

Największą zaletą takich drzwi jest w szczególności dostęp do naturalnego światła dziennego. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w takich pomieszczeniach, które nie posiadają okien. Korytarz, hol, czy przedsionek stają się w ten sposób bardziej przestronne. Bardzo dużą zaletą skrzydła z doświetleniem jest także możliwość kontroli osób przebywających po drugiej stronie drzwi. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Szkło przezierne, czy nieprzezierne?

Niezależnie od tego, który rodzaj szkła wybierzemy, musi on zależeć tylko i wyłącznie od naszych preferencji, zwracając jednak dużą uwagę na dodatkowe bezpieczeństwo. Najlepszą opcją będzie wybór szkła laminowanego, posiadającego największy poziom ochrony. Chcąc jednak mieć pewność, że nikt z zewnątrz nie będzie spoglądał w nasze domowe zacisze, warto postawić na modele szyb nieprzeziernych, które są nie tylko praktyczne, ale również podkreślają charakter naszego domu. Następną, również praktyczną opcją jest wybór szyb float. Dzięki temu nawet po dłuższym czasie korzystania lub podczas zmiany elewacji budynku, czy też jego wnętrza, skrzydło drzwiowe będzie pasować do nowo powstałej aranżacji.

Jak dbać o szyby w naszych drzwiach wejściowych?

Posiadając drzwi wejściowe z przeszkleniami, nie możemy zapomnieć o ich pielęgnacji. Musi zatem wiedzieć, jak skutecznie o nie dbać, by nie uszkodzić ich powierzchni. Po pierwsze musimy najpierw określić rodzaj szkła, jaki posiadamy w skrzydle drzwiowym. Każdy rodzaj wymaga innej pielęgnacji. Po drugie nie powinniśmy używać w tym celu szorstkich lub chropowatych materiałów, do ich czyszczenia, gdyż mogą spowodować niepotrzebne zarysowania. Kolejnym aspektem jest wybór środków czyszczących. Silne mogą uszkodzić powierzchnię drzwi, dlatego należy wybrać takie, które są do tego przeznaczone. Częstym błędem podczas pielęgnacji jest rozpylanie używanego środka na całości skrzydła. Wystarczy nasączyć szmatkę, którą będziemy czyścić szybę.