Urząd Miejski w Gliwicach: Nasza seniorska drużyna z sukcesem na Mistrzostwach Europy
Reprezentacja seniorów z naszego miasta zdobyła prestiżowe wyróżnienia na europejskiej arenie lekkoatletycznej, pokazując, że sport to pasja bez wiekowych ograniczeń. Podczas 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters, nasi zawodnicy wykazali się wyjątkową determinacją i talentem, zdobywając łącznie 8 medali. Osiągnięcie to nie tylko podkreśla indywidualne talenty, ale także przyczynia się do promocji naszego miasta na mapie europejskiego sportu.
  1. 91-letni Czesław Pluszczewski, zdobył 5 złotych medali, stając się pięciokrotnym mistrzem Europy.
  2. Leszek Gamracy wywalczył srebrny medal w chodzie sportowym, potwierdzając siłę i wytrwałość.
  3. Krystyna Boryń zdobyła brązowy medal w sztafecie, pokazując, że zgrany zespół to klucz do sukcesu.
  4. Reprezentacja Polski triumfowała w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając 37 krajów europejskich.

W dniach 17–23 marca odbyły się 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters, które zgromadziły ponad 3 tysiące uczestników z 38 krajów. Wśród nich znaleźli się nasi wybitni seniorzy – Czesław Pluszczewski, Krystyna Boryń oraz Leszek Gamracy, którzy reprezentowali nasze miasto z godnością i zaangażowaniem.

Wybitny występ Czesława Pluszczewskiego, który w wieku 91 lat zdobył 5 złotych medali w różnych konkurencjach, stanowi inspirację dla osób w każdym wieku, dowodząc, że marzenia i cele są zawsze na wyciągnięcie ręki. Jego zwycięstwa w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, ciężarkiem, młotem i dyskiem oraz srebrny medal w sztafecie 4 × 20 m, podkreślają, że determinacja i ciężka praca prowadzą do sukcesu.

Leszek Gamracy, zdobywca srebrnego medalu w chodzie sportowym na 5 km oraz uczestnik w chodzie na 3 km, pokazał, że wiek to tylko liczba, a prawdziwa pasja i zaangażowanie w sport mogą przynieść znaczące osiągnięcia.

Warto również podkreślić osiągnięcie Krystyny Boryń, która zdobyła brązowy medal w sztafecie 4 × 200 m, udowadniając, że siła zespołu jest nieoceniona i razem można zdobywać najwyższe podium.

Takie sukcesy naszych seniorów na arenie międzynarodowej nie tylko podnoszą prestiż naszego miasta, ale również inspirują mieszkańców do aktywnego spędzania czasu, bez względu na wiek. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów, którzy przyczynili się do tego historycznego sukcesu.

Opierając się na: Urząd Miejski w Gliwicach