Maj pełen sukcesów dla sportowców MIG Gliwice
Maj okazał się niezwykle udanym miesiącem dla Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice. Zawodnicy i zawodniczki z Gliwic zdobyli wiele prestiżowych trofeów, które potwierdzają ich wybitne umiejętności i ciężką pracę.
  1. Wojciech Witecki zdobył 7 medali w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Pływaniu.
  2. Siatkarki MIG Gliwice zajęły drugie miejsce w Turnieju Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet.
  3. Wyniki lekkoatletek z MIG Gliwice na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce.

Jednym z najjaśniejszych punktów był występ pływaka Wojciecha Witeckiego, który na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Pływaniu Seniorów i Juniorów, odbywających się w Łodzi od 8 do 19 maja, zdobył aż 5 złotych medali i 1 srebrny w kategorii junior. W kategorii senior dołożył do swojej kolekcji 2 brązowe medale. Jego starszy kolega, Jakub Kramarczyk, również spisał się znakomicie, zdobywając srebrny medal na dystansie 200 m stylem dowolnym w kategorii senior.

W dniach 10 i 11 maja, hala Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej była miejscem Turnieju Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet o Mistrzostwo Polski. Siatkarki MIG Gliwice walczyły z pełnym zaangażowaniem i po bardzo zaciętym pojedynku przegrały 3:2 z zespołem Świtu Wrocław, co dało im zasłużone srebrne medale. Zawodniczki z Gliwic pokazały, że są jedną z czołowych drużyn w kraju.

Koniec miesiąca przyniósł kolejne sukcesy, tym razem na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce, które odbyły się w Spale 25 i 26 maja. Wyróżniały się tam zawodniczki MIG-u: Natalia Maguda, zdobywając złoto na dystansach 400 m i 800 m, Barbara Kołtun, która triumfowała w skoku wzwyż i rzucie oszczepem, oraz Anna Krzak, która zdobyła srebro w pchnięciu kulą i brązowe medale w rzucie oszczepem i dyskiem. Szczególnie młoda Natalia Maguda, mająca zaledwie 12 lat, została uznana za największe odkrycie zawodów.

Te osiągnięcia są dowodem na to, że sportowcy z Gliwic nie tylko prezentują wysoki poziom, ale również z determinacją dążą do swoich celów, stając się inspiracją dla lokalnej społeczności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!