Kierowca audi stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym
Policja zatrzymała 65-latka, który jechał z prędkością ponad 103 km/h w strefie zabudowanej. Konsekwencje jego brawury będą odczuwalne przez długi czas. Zatrzymanie prawa jazdy, wysoki mandat i punkty karne to tylko niektóre z nich.
  1. 65-latek przekroczył prędkość o ponad 50 km/h.
  2. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
  3. Otrzymał mandat w wysokości 3000 złotych.
  4. Na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali kierowcę audi, który pędził ulicą Gliwicką w Przyszowicach z prędkością ponad 103 km/h, mimo że znajdował się w obszarze zabudowanym. W rezultacie, 65-latek musi liczyć się z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, a także z mandatem w wysokości 3000 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy — noga z gazu! Kierowcy powinni pamiętać, że w każdej chwili na jezdni może pojawić się niechroniony uczestnik ruchu drogowego, czy inny samochód wyjeżdżający z posesji.

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo, jazda bez prawa jazdy w tym czasie wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem zakazu prowadzenia pojazdów o dodatkowe trzy miesiące. Kolejne złamanie tego zakazu może skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami, co zmusi kierowcę do ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Jeśli zauważysz w swojej okolicy kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, możesz zgłosić to zagrożenie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej platformie możesz anonimowo i bez wychodzenia z domu, poinformować policję oraz inne instytucje o niebezpieczeństwach występujących w Twojej okolicy. Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Każdy z nas może przyczynić się do jego poprawy, zachowując ostrożność i zgłaszając niebezpieczne zachowania innych kierowców.


Wg inf z: KMP Gliwice