Gliwice rozkwitają: zieleni coraz więcej na skwerach i ulicach
Letnia zieleń zagości w centrum miasta. Nowe nasadzenia oraz modernizacja skweru Bottrop przyniosą mieszkańcom nie tylko estetyczne doznania, ale także nowe możliwości rekreacji.
  1. Nowe nasadzenia roślin w centrum miasta.
  2. Pelargonie ozdobią latarnie na Rynku i ulicy Zwycięstwa.
  3. Modernizacja skweru Bottrop, nowe urządzenia zabawowe.
  4. Dofinansowanie inwestycji przez PFRON.

Centrum naszego miasta już wkrótce nabierze jeszcze więcej kolorów. Miejski Zarząd Usług Komunalnych (MZUK) przygotował wiele nowych nasadzeń roślin, które upiększą okolice Rynku, ulicy Zwycięstwa oraz skweru Bottrop. Latarnie na Rynku i przy ulicy Zwycięstwa zostaną przyozdobione łącznie 330 sadzonkami pelargonii, które będą otoczone dichondrami srebrzystymi, tworząc malownicze kompozycje.

Skwer Bottrop, usytuowany pomiędzy ulicami Siemińskiego i Młyńską, jest obecnie w trakcie modernizacji. Po zakończeniu prac najmłodsi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji osiemnaście nowych urządzeń zabawowych. Wśród nich znajdą się zestawy przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, różne rodzaje huśtawek, stolik z krzesełkami, piaskownica, trampoliny, urządzenia muzyczne, a także tablica do rysowania oraz bujaki na sprężynie.

Również zieleni na skwerze Bottrop nie zabraknie. Planowane jest uzupełnienie istniejących kompozycji o kwitnące rośliny takie jak róże okrywowe i liliowce. Pojawią się także trawy ozdobne, kolorowe żurawki oraz miłorzęby, które według sztuki ogrodniczej zostaną nasadzone jesienią. Cała inwestycja, której koszt wyniesie niemal 540 tys. zł, jest dofinansowana przez PFRON.

Zarząd Dróg Miejskich już wcześniej zadbał o wiosenne nasadzenia w pasach drogowych i na skwerach. Teraz przyszedł czas, aby MZUK kontynuował działania, które mają na celu nie tylko upiększenie miasta, ale również stworzenie przyjaznych przestrzeni do wypoczynku dla mieszkańców. Lato w naszym mieście zapowiada się więc nie tylko gorące, ale i pełne barw.


Źródło: Urząd Miejski Gliwice