Śląskie Święto Rowerzysty już wkrótce w Gliwicach
Już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, wszyscy miłośnicy jazdy na rowerze będą mieli okazję wziąć udział w Śląskim Święcie Rowerzysty 2024. Wydarzenie to, będące największą niesportową imprezą rowerową w regionie, przyciągnie zarówno doświadczonych cyklistów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jednośladami.
  1. Przejazd rozpocznie się o godz. 11.00 w Parku Śląskim.
  2. Trasa prowadzi przez Chorzów, Bytom, Zabrze i Gliwice.
  3. Udział jest bezpłatny i dostępny dla każdego.
  4. Możliwe czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Śląskie Święto Rowerzysty to inicjatywa mająca na celu promowanie roweru jako ekologicznego środka transportu. Organizatorzy, zrzeszeni w kilku grupach rowerowych, chcą zwrócić uwagę na konieczność rozwijania infrastruktury rowerowej oraz podnoszenia bezpieczeństwa na drogach.

Uczestnicy wyruszą z Parku Śląskiego w Chorzowie o godz. 11.00 spod rzeźby „Pelikany”. Trasa poprowadzi ich przez malownicze miejsca w Chorzowie, Bytomiu i Zabrzu, by zakończyć się na gliwickim Rynku. Cała trasa liczy około 35 km, jednak rowerzyści mogą dołączyć w wybranych punktach trasy:

  • 11.00: Park Śląski – rzeźba „Pelikany”
  • 12.20: Bytom – Park Miejski
  • 13.55: Zabrze – plac Wolności
  • 14.15: W dogodnym dla siebie punkcie na trasie w Gliwicach

W związku z przejazdem rowerzystów, kierowcy powinni liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym, szczególnie w Gliwicach, gdzie utrudnienia mogą wystąpić w godzinach 14.15-14.50 na ulicach Reymonta, Sikorskiego, Kujawskiej, Panewnickiej, Akademickiej, Strzody, Wyszyńskiego oraz Zwycięstwa.

Święto Rowerzysty to doskonała okazja, by zamanifestować obecność jednośladów na drogach, upomnieć się o prawa ich użytkowników i zwrócić uwagę władz miast oraz innych użytkowników ruchu drogowego na potrzeby rowerzystów i sprawy ich bezpieczeństwa– piszą organizatorzy.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, którzy posiadają dowód osobisty, prawo jazdy lub kartę rowerową, a udział jest całkowicie bezpłatny. Dokładną trasę przejazdu można sprawdzić na ridewithgps.com, a bieżące informacje o wydarzeniu będą dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku. Udział w imprezie oznacza akceptację regulaminu, który jest dostępny na stronie rowerowe-gliwice.pl/wydarzenie/slaskie-swieto-rowerzysty-2024.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnego świętowania na dwóch kółkach!


Według informacji z: Urząd Miejski Gliwice