Biblioteka Gliwice zaprasza na Turniej Jednego Wiersza!
Zapraszamy wszystkich miłośników poezji do udziału w drugiej edycji Turnieju Jednego Wiersza. To wyjątkowa okazja, by podzielić się swoją twórczością i zyskać uznanie publiczności oraz jury. Nie czekajcie, zgłoszenia przyjmowane są do 17 czerwca!

Turniej poezji - kiedy i gdzie?

Turniej Jednego Wiersza odbędzie się 20 czerwca o godz. 17:00 w kawiarni KAFO przy ul. Siemińskiego 14. To doskonałe miejsce, które sprzyja artystycznym spotkaniom i wymianie literackiej myśli. Wydarzenie ma formułę otwartą, więc każdy, kto czuje w sobie poetę, może wziąć udział.

Cel wydarzenia - promocja lokalnej twórczości

Organizatorzy turnieju mają na celu promocję literatury oraz prezentację twórczości mieszkańców naszego miasta. Chcą zachęcić wszystkich, by zamiast pisać do szuflady, odważyli się zaprezentować swoje wiersze szerszej publiczności. To niezwykła okazja, by wyjść z cienia i podzielić się swoimi przemyśleniami oraz emocjami zamkniętymi w poetyckiej formie.

Bez tematyki narzuconej - pełna swoboda twórcza

Turniej nie narzuca tematyki, co daje uczestnikom pełną swobodę twórczą. Można zatem zaprezentować wiersze o dowolnej tematyce, co z pewnością sprawi, że wieczór będzie pełen różnorodnych i inspirujących utworów. Każdy z uczestników przeczyta jeden autorski wiersz, który zostanie oceniony zarówno przez publiczność, jak i specjalne jury.

Ocena i nagrody

Specjalnym gościem oraz jurorem turnieju będzie znany poeta i krytyk literacki Krzysztof Siwczyk. Jego zadaniem będzie wytypowanie zwycięzcy oraz dwóch wyróżnionych osób. Prace będą oceniane na podstawie reakcji publiczności, co dodaje wydarzeniu dodatkowej emocji. Najlepsi poeci mogą liczyć na nagrody, które z pewnością będą miłym zwieńczeniem ich literackich wysiłków.

Zgłoszenia i kontakt

Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmowane są do 17 czerwca. Chętni powinni wysłać swoje zgłoszenia na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. To prosta i szybka droga, by stać się częścią tego literackiego wydarzenia.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do zaprezentowania swojej twórczości i poznania innych miłośników poezji. Turniej Jednego Wiersza to doskonała okazja do wymiany literackiej energii i inspirowania się nawzajem. Do zobaczenia 20 czerwca w kawiarni KAFO!


Źródło: Biblioteka Gliwice