Nowe nasadzenia drzew w Gliwicach: lipy, kasztanowce i więcej!

W Gliwicach zagości zieleń! Nowe nasadzenia drzew już w drodze!
- Nowe drzewa na gliwickiej obwodnicy i nie tylko
- Kasztanowce i lipy w sercu Gliwic
Nowe drzewa na gliwickiej obwodnicy i nie tylko
Wraz z nadejściem cieplejszych dni, Gliwice stają się miejscem intensywnych działań związanych z nasadzeniami drzew. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, że na miejskiej obwodnicy, pomiędzy ulicami Rybnicką a Daszyńskiego, posadzonych zostanie około 50 lip drobnolistnych. To tylko początek większej akcji, która ma na celu wzbogacenie zieleni w różnych częściach miasta.
Kasztanowce i lipy w sercu Gliwic
W nadchodzących tygodniach mieszkańcy mogą spodziewać się kolejnych nasadzeń. Na ulicy Dworskiej pojawią się kasztanowce białe, które przywrócą historyczny szpaler drzew. Z kolei na placu Niepodległości oraz w rejonie ulic Głównej i Barlickiego zasadzimy kasztanowce czerwone, znane ze swoich efektownych kwiatów. Dodatkowo, ulica Andersa wzbogaci się o lipy srebrzyste, które doskonale wpisują się w miejski krajobraz.
Jak zapowiadają przedstawiciele ZDM, w pasach drogowych miasta znajdzie się aż 800 nowych drzew, w tym klony, platany i dęby. To nie tylko estetyka, ale także ważny krok w kierunku poprawy jakości powietrza i ochrony lokalnej fauny.
Oprócz kontynuacji intensywnych prac nasadzeniowych zmieniliśmy podejście do ochrony młodych drzew. Zamiast okrywać sadzonki workami jutowymi, stosujemy bielenie pni, co skutecznie zabezpiecza drzewa przed dużymi wahaniami temperatury” mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
Te zmiany mają na celu nie tylko ochronę młodych drzew przed szkodnikami, ale również zapewnienie im lepszych warunków do wzrostu. Dzięki tym działaniom Gliwice będą mogły cieszyć się piękniejszym i zdrowszym otoczeniem.
Opierając się na: Urząd Miejski w Gliwicach
Ostatnie Artykuły

Jedna minuta pamięci. W Gliwicach zabrzmią syreny

Drogowcy ruszają na cztery ulice. W Gliwicach trwa łatanie jezdni

Tysiące nowych roślin trafiają na gliwickie rabaty

Odmowa papierosa zakończyła się pobiciem. 18-latek z Gliwic z zarzutem

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Syreny zabrzmią w powiecie gliwickim. To będzie trening, nie alarm

Dwie filie, jeden spacer i książka na mecie w Gliwicach

Chodnik przy ul. Zygmunta Starego częściowo zajęty. Pieszych czeka obejście

Nowe mieszkania przy Dworskiej i Wiertniczej. Budowa nabiera tempa

Dawna scena i fontanna odzyskają funkcję. Zmiany w lesie

Awaria w Gliwicach wyłączyła światła na czterech skrzyżowaniach

Tempo 30 w dwóch dzielnicach Gliwic. Pojawią się progi

Wielki magazyn ciepła rośnie w Gliwicach. Zbiornik będzie miał 37 metrów

Nocne zamknięcie tunelu w Gliwicach. Serwis obejmie wszystkie systemy
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Świętej Rodziny w Gliwicach - kontakt, msze, sakramenty
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gliwicach - oferta, zapisy, godziny
- ZUS Biuro Terenowe w Gliwicach - rezerwacja wizyt, emerytury i świadczenia
- Kościół pw. św. Bartłomieja w Gliwicach - msze, sakramenty, kontakt
- Dom Pomocy Społecznej "OPOKA" w Gliwicach - kontakt, warunki przyjęcia i opłaty
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Gliwicach Żernikach - kontakt, kancelaria, sakramenty
