Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

strazakWczoraj, w godzinach porannych, doszło do wybuchu pieca węglowego w budynku przy ul. Rzeczyckiej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

W niedzielę 25.03.2018 r., krótko po godz. 10, dyspozytor Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Gliwice przyjął od gliwickiej straży pożarnej zgłoszenie dotyczące wybuchu pieca węglowego w budynku mieszkalnym, dwukondygnacyjnym, przy ul. Rzeczyckiej w Łabędach. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, ewakuowano wszystkich mieszkańców - 11 osób.

Do zdarzenia pojechały 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, patrol Policji oraz pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Na miejsce udali się takźe pracownicy zarządcy budynku - ROM nr 10 Zarządu Budynków Miejskich II TBS w Gliwicach, przedstawiciel Centrum Ratownictwa Gliwice oraz inspektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Gliwice (PINB).

Wskutek wybuchu uszkodzona został ściana działowa pomiędzy dwoma mieszkaniami w budynku. Służby techniczne stwierdziły, że instalacje wewnętrzne w budynku nie wykazują nieprawidłowości. Po godz. 12 PINB zakończył oględziny budynku i wydał zgodę na powrót lokatorów, z wyłączeniem uszkodzonych pomieszczeń.

2018 03 25 Wybuch Rzeczycka 1 1200x1600 2018 03 25 Wybuch Rzeczycka 2 1600x1200

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.