Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 11 sprawców przestępstw, w tym 5 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzież z włamaniem do piwnicy, kradzieże, pobicie. Nasi mundurowi ujęli 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyło się wiele kolizji – policjanci obsłużyli w sumie 30 zgłoszeń.


Wśród nietrzeźwych niechlubnym rekordzistą okazał się pracownik jednej z firm transportowych z województwa dolnośląskiego, 29-letni obywatel Ukrainy, który prowadził samochód ciężarowy – chłodnię wypełnioną mięsem. Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli w niedzielę o godz. 00.50 na autostradzie A1. „Wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu. Na miejsce wezwano właściciela firmy, który przejął pojazd z ładunkiem. Kierowca odpowie za popełnione przestępstwo.
Wśród nietrzeźwych kierujących znalazł się też 28-latek, który mając w organizmie 1,2 promila, wsiadł w niedzielny wieczór za kierownicę volkswagena golfa i na ul Traugutta spowodował kolizję z innymi samochodami, po czym uciekł. Został ujęty przez policję. Co oczywiste, wszystkim prowadzącym pojazdy pod wpływem alkoholu zatrzymano już uprawnienia.