Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 11 sprawców przestępstw, w tym 5 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzież z włamaniem do piwnicy, kradzieże, pobicie. Nasi mundurowi ujęli 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyło się wiele kolizji – policjanci obsłużyli w sumie 30 zgłoszeń.


Wśród nietrzeźwych niechlubnym rekordzistą okazał się pracownik jednej z firm transportowych z województwa dolnośląskiego, 29-letni obywatel Ukrainy, który prowadził samochód ciężarowy – chłodnię wypełnioną mięsem. Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli w niedzielę o godz. 00.50 na autostradzie A1. „Wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu. Na miejsce wezwano właściciela firmy, który przejął pojazd z ładunkiem. Kierowca odpowie za popełnione przestępstwo.
Wśród nietrzeźwych kierujących znalazł się też 28-latek, który mając w organizmie 1,2 promila, wsiadł w niedzielny wieczór za kierownicę volkswagena golfa i na ul Traugutta spowodował kolizję z innymi samochodami, po czym uciekł. Został ujęty przez policję. Co oczywiste, wszystkim prowadzącym pojazdy pod wpływem alkoholu zatrzymano już uprawnienia. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.