Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 9 sprawców przestępstw, w tym 3 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o pobicie, uszkodzenie ciała, posługiwanie się cudzym dokumentem w celu przestępczym, przestępstwo narkotykowe, przemoc domową, lekceważenie wyroków sądowych. Nasi mundurowi podjęli 268 interwencji. Na drogach zdarzyło się 17 kolizji. Policjanci podczas weekendowych kontroli zatrzymali też 5 uprawnień do kierowania za jazdę po użyciu alkoholu, czyli z dawką 0,2 do 0,5 promila.
17 grudnia około godziny 13.00 policjanci zostali powiadomieni o kolizji na ul. Bereniki. Po przyjeździe ujawniono, że 55-letni kierujący fordem mondeo, kompletnie pijany, uderzył w zaparkowaną skodę octavię. Okazało się, że gliwiczanin miał w organizmie ponad 2,8 promila oraz… nie posiadał prawa jazdy. Podobnym wynikiem „pochwalić” mógł się inny kierujący, zatrzymany w piątkowy wieczór na ul. Wielickiej. Gliwiczanin prowadził skodę superb, mając we krwi prawie 2,5 promila. Wpadł podczas rutynowej kontroli. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.