Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Najlepsza położna na Śląsku odebrała gratulacje starosty
16 stycznia Marzena Langner-Pawliczek – najlepsza położna w województwie śląskim, a także trzecia w kraju, odebrała gratulacje od starosty gliwickiego Waldemara Dombka.

Marzena Langner-Pawliczek pracuje od 29 lat na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala w Knurowie. Zajęła III miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Położna na medal 2017”, a jednocześnie głosami pacjentów wybrana została najlepszą położną w naszym województwie. – Tak wysokie docenienie tego, co robię to dla mnie ogromna radość – mówi. W swym zawodowym życiu odebrała tysiące porodów, ale każdy kolejny jest dla niej tym najważniejszym, jedynym, bowiem przychodzi wówczas na świat dziecko, co wymaga ogromnej uwagi, skupienia, zdecydowania oraz współdziałania z mamą.

– Pani Marzena to cudowna i bardzo ciepła osoba, a przy tym niezwykle kompetentna. Wykazuje wiele empatii i zaangażowania w swoją pracę. Zapewnia pacjentkom poczucie bezpieczeństwa, wsparcie merytoryczne i emocjonalne. Swój zawód wykonuje z wielką pasją – podkreśla dr n. med. Michał Ekkert, prezes Zarządu Szpitala w Knurowie, który towarzyszył staroście podczas składania gratulacji.

Ogólnopolski plebiscyt „Położna na medal” został przeprowadzony po raz czwarty. Jest on częścią kampanii o tej samej nazwie, prowadzonej przez Akademię Malucha Alantan. Rozpoczęta w 2014 r. kampania ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Pokazuje, że położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność. Celem kampanii jest również promocja nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej, zgodnych zarówno z wymaganiami przyjętymi przez środowisko położnicze i medyczne, jak i oczekiwaniami pacjentów.

- Bardzo się cieszę, że to właśnie w naszym powiecie mamy najlepszą położną w całym województwie śląskim. Równocześnie uznana została Pani za trzecią z położnych w Polsce. To wielkie wyróżnienie  – mówił do pani Marzeny podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gliwicach starosta Waldemar Dombek. – Nasza radość jest tym większa, że Powiat Gliwicki jest udziałowcem Szpitala w Knurowie, w którym Pani od wielu lat pracuje i gdzie zdobyła Pani tak wielkie uznanie swych pacjentek i ich rodzin. Serdecznie gratulujemy!