Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

„Paderek” zaprasza do klasy sportowej
Z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i ich rodziców spotkało się zebranie organizacyjne, dotyczące utworzenia klasy sportowej ze specjalnością piłka nożna w Zespole Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie.

Zebranie odbyło się 12 kwietnia w jednej z sal sportowych przy I Liceum Ogólnokształcącym „Paderka” przy ul. 1 Maja 21, gdzie od września br. ma ruszyć klasa. Wszystkie miejsca na sali były zajęte, a młodzież z uwagą słuchała informacji o tej nowej propozycji ZS im. I. J. Paderewskiego.
- Od trzech lat w ramach naszego LO funkcjonują klasy sportowe i bardzo dobrze się one sprawdzają – mówiła Dorota Gumienny, dyrektor tej placówki prowadzonej przez Powiat Gliwicki. – Teraz chcemy rozszerzyć tę ofertę i po raz pierwszy proponujemy młodzieży klasę sportową z konkretną specjalizacją – piłka nożna, która w Knurowie i okolicy jest bardzo popularna.

- Naszym marzeniem od trzech lat było, by nie tracić talentów piłkarskich, które mamy w Knurowie i sąsiednich gminach – przyznała Ewa Jurczyga, wicestarosta gliwicki, zwracając się do młodzieży. – Bardzo chcemy, byście zostali w Knurowie, tu kontynuując naukę. Zapewniamy wam bardzo dobre warunki do nauki przy równoczesnym rozwoju waszych umiejętności sportowych. Chcę też was uspokoić – nie obawiajcie się wysokiego poziomu nauczania w „Paderku”, bo nauczyciele są tu doskonali i z pewnością pomogą wam połączyć liczne treningi ze zdobywaniem wiedzy niezbędnej do ukończenia LO.

Program sportowy przyszłej klasy przedstawili dwaj trenerzy klubów, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia: Zbigniew Matuszek – koordynator do spraw szkolenia młodzieży w Concordii Knurów i Dawid Dybcio – koordynator do spraw sportowych w Akademii Piłki Nożnej Knurów. – Będziecie z nami trenować w godzinach szkolnych, ale nie oznacza to, że zawodnicy związani z innymi klubami nie będą mogli w nich pozostać – zapewnił przy tym Dawid Dybcio. – Popołudniami nadal możecie w nich grać, jeśli tylko tak zadecydujecie.

Nowa oferta kształcenia jest odpowiedzią na zainteresowanie ze strony powiatowego środowiska piłkarskiego (właśnie Akademii Piłki Nożnej oraz Concordii Knurów) nauką w „Paderewskim” swoich zawodników. Knurowskie LO  ma zapewnić zawodnikom jak najlepsze wykształcenie ogólne i przygotowanie do egzaminów maturalnych, stwarzając równocześnie warunki do rozwoju sportowego.
Uczniom tej klasy szkoła zaproponuje dodatkowe zajęcia „Język angielski w sporcie”, opiekę medyczną knurowskiego szpitala oraz zapewni stroje sportowe i treningowe ufundowane przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Treningi i udział w meczach zorganizują piłkarskie kluby sportowe. Atrakcyjnie zapowiada się także współpraca się z AWF-em w Katowicach.

W klasie uczniowie będą mieli 10 godz. zajęć sportowych tygodniowo, w tym też na basenie, w siłowni i sali fitness. Rozszerzona będzie nauka biologii, języka angielskiego i jednego przedmiotu wybranego przez uczniów po ukończeniu pierwszej klasy – chemii, fizyki, geografii lub historii. Dodatkowymi zajęciami będzie „Profilaktyka prozdrowotna i zdrowy styl życia”. Klasa zapewni kształcenie nie tylko piłkarzom, ale i zawodnikom innych dyscyplin sportowych, opracowując dla nich odrębny program treningów.

- Dysponujemy nowoczesną halą sportową, siłownią, dwoma małymi salami gimnastycznymi – informuje dyr. Gumienny. – Właśnie rozpoczyna się budowa kompleksu lekkoatletycznego przy naszej szkole, która zakończy się we wrześniu. Korzystamy też z innych obiektów sportowych w mieście. To doskonałe zaplecze dla usportowionej młodzieży.
Bliższe informacje na ten temat znaleźć można na stronie http://www.zsijp.pl w zakładce Rekrutacja.


 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.