Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Powiatowy klaster energii w ministerstwie
11 kwietnia przedstawiciele Klastra Energii „Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim” (PEPG) uczestniczyli w panelu ekspertów, dotyczącym możliwości uzyskania certyfikacji klastra, zorganizowanym w Ministerstwie Energii w Warszawie.
 
W panelu udział wzięli: przewodniczący Rady Klastra Energii PEPG – Jacek Zarzycki oraz członkowie Prezydium Rady Klastra Energii PEPG – Włodzimierz Gwiżdż, Paweł Szczerbak, Józef Kruczek i Krystian Szymała.

Celem przesłuchania, które odbyło się podczas panelu, było omówienie przygotowanej przez nasz klaster strategii rozwoju, obejmującej okres do roku 2030, mogącej prowadzić do uzyskania certyfikatu, dającego w przyszłości wiele możliwości pozyskiwania nie tylko środków finansowych, ale i rozwiązań technologicznych na miarę XXI wieku.

- Do końca kwietnia powinniśmy otrzymać informacje dotyczącą uzyskania tego cennego dla nas dokumentu, który będzie stanowił furtkę do przejścia z planów do realizacji konkretnych działań – mówi Jacek Zarzycki.

- Po przesłuchaniu czekała na nas miła niespodzianka – relacjonuje Józef Kruczek. – Był to spacer po budynku Sejmu RP na zaproszenie poseł Barbary Dziuk. Towarzyszył nam starosta gliwicki Waldemar Dombek oraz laureaci Konkursu Wiedzy o Sejmie – uczniowie z Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, którzy w nagrodę zostali zaproszeni przez fundatorkę spaceru – właśnie poseł Barbarę Dziuk.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.