Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W stronę czystej energii
Wszystkiego o tym, jak obniżyć koszty ogrzewania w swoim domu, równocześnie nie zanieczyszczając powietrza, można się będzie dowiedzieć na  I Targach Energetycznych Powiatu Gliwickiego. Targowej wystawie i wykładom towarzyszyć będą darmowe badania zdrowotne i spora dawka dobrej muzyki.   

Trzeba ograniczyć niską emisję – taka idea przyświeca organizatorom I Targów Energetycznych Powiatu Gliwickiego, które odbędą się w sobotę 21 kwietnia w Knurowie. Tego dnia od godz. 10.00 do 16.00 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) zapoznać się będzie można z szeroką ofertą wystawców branżowych, prezentujących m.in. piece grzewcze, kotły, pompy ciepła, paliwa ekologiczne, fotowoltaikę itp. Swe stoiska będą mieć także Miasto Knurów, Gmina Gierałtowiec i Gmina Pilchowice. Ich prezentacjom towarzyszyć będzie panel edukacyjny, podczas którego prelegenci opowiedzą o walce ze smogiem, ochronie środowiska i zaprezentują zagadnienia z zakresu ogrzewania.

- Wysłuchać będzie można m.in. fachowców z Politechniki Śląskiej, Polskiego Alarmu Smogowego, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Klastra Energii Powiatu Gliwickiego – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – To rzadka okazja, by otrzymać tak dużą porcję wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza.

Z kolei na stoisku Szpitala w Knurowie wykonywane będą bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, mierzenie ciśnienia oraz spirometria – wiadomo przecież, że zanieczyszczenie powietrza ma ogromny wpływ na stan zdrowia, warto więc go skontrolować.

Oprawę muzyczną targów zapewnią lokalne zespoły, co gwarantuje połączenie pożytecznego z przyjemnym – wystąpią The Last Room, Rustcage i Mjusiq, a koncerty dadzą także Orkiestra Dęta KWK „Knurów” oraz Agata Żyła i Jacks Band Quartet. Wstęp na całą imprezę jest wolny.

Targi organizuje Powiat Gliwicki. Patronatem objął je Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Patronat medialny: Dziennik Zachodni, Telewizja Regionalna TVT, Radio Silesia, Wiadomości Powiatu Gliwickiego.


 

Komentarze  
0 #1 Bartosz 2018-04-11 12:20
zgadzam się, dbanie o środowisko to teraz chyba nasz priorytet. Sam miesiąc temu pozbyłem się pieca kaflowego. Dodatkowo rozmyślam nad pozbyciem się klasycznego pieca, węgiel nie jest chyba dobrym paliwem do grzewania. dużo się kopci a to leci w powietrze. Znajomi mi mówili o kotłach ekologicznych wspomnieli m.in. De Dietrich. Szczerze ja mam 50 lat, a przejmuję się tym, nie wiem czy nie wymienie na ten kocioł ekologiczny. Musimy dbac o srodowisko. Pozdrawiam Bartosz Kowal
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.