Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Zmarł Marcin Stronczek
Z żalem informujemy, iż zmarł Marcin Stronczek, długoletni samorządowiec, burmistrz Sośnicowic, były członek Zarządu Powiatu Gliwickiego.

Marcin Stronczek zmarł 25 grudnia po ciężkiej chorobie. Miał 67 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek 29 grudnia o godz. 10.00 w Smolnicy w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej przy ul. Kościelnej 1.

Marcin Stroczek z wykształcenia był inżynierem chemikiem. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania na Uniwersytecie Śląskim oraz  ergonomię i bezpieczeństwo pracy na Politechnice Warszawskiej.

Od 1990 r. był wójtem gminy Sośnicowice,  a potem – po odzyskaniu praw miejskich w 1996 r. – burmistrzem. Funkcję tę sprawował do 1998 r. W latach 1998-2010 pełnił funkcję członka Zarządu Powiatu Gliwickiego. Przez dwie kadencje – od 2010 aż do śmierci – był burmistrzem gminy Sośnicowice.

Współpracownicy wspominają Marcina Stronczka jako człowieka czynu, oddanego swojej pracy, którą wykonywał z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Dla niego najważniejsi byli mieszkańcy gminy.

Jako samorządowiec zainicjował wiele przedsięwzięć ważnych dla gminy. Współtworzył  m.in. Strefę Aktywności Gospodarczej w Sośnicowicach dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Przeorganizował w gminie  komunikację autobusową, tak by dobrze służyła mieszkańcom. Dbał o nowoczesne i funkcjonalne zagospodarowanie terenu leżącego pomiędzy OSiR w Sośnicowicach a budynkiem byłego gimnazjum. Kontynuował budowę kanalizacji na terenie gminy, podpisał też deklarację o przystąpieniu Sośnicowic do klastra energetycznego w Powiecie Gliwickim.  Był  współautorem książki o historii Smolnicy, w której mieszkał od urodzenia.  
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.