Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

ferie 

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w naszym mieście do 9 lutego. Przerwa od zajęć lekcyjnych stanowi doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu, mimo tego, że w tym roku zimowa aura nie dopisuje. Chcąc zapewnić uczniom ciekawą i bezpieczną formę spędzania czasu wolnego, wiele gliwickich placówek oświatowych zorganizowało bogate w atrakcje zimowe półkolonie, podczas których nasi funkcjonariusze przypomną dzieciom, jak podczas zabawy, uniknąć zagrożeń.

Funkcjonariusze podpowiadają też, jak postąpić w razie zagubienia i do kogo zwrócić się o pomoc. Wyjaśniają zasady bezpiecznego zachowania na lodowisku, basenie, wycieczce, w centrum rozrywki, czy środkach komunikacji miejskiej. Strażnicy przypomną, jak niebezpieczne może być korzystanie z „dzikich lodowisk” oraz jakie skutki może przynieść zabawa przy ulicy czy udział w „kuligu”, w którym sanie zamiast koni, ciągnie pojazd.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.