dog

Kilka dni temu w godzinach popołudniowych kobieta została zaatakowana przez psa. Pokrzywdzona wezwała na miejsce strażników miejskich, którym podała adres właściciela psa, obawiając się, że zwierzę może być chore. Po wylegitymowaniu właściciela psa oraz sprawdzeniu książeczki, okazało się, że nie posiada aktualnych szczepień przeciw wściekliźnie. Strony powiadomiono o dalszym toku postępowania, a właściciela czworonoga ukarano z art. 85 ust 1a ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Pamiętajmy, że pies to tylko zwierzę, które kieruje się swoim własnym nieprzewidywalnym instynktem. Dlatego bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych. Nie zostawiajmy zwierząt bez opieki w sposób zagrażający otoczeniu!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.