Rusza rekrutacja wolontariuszy, którzy chcieliby się zaangażować w wolontariat na rzecz osób starszych i chorych będących pacjentami gliwickiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ul. Kozielska 8).

W placówce przebywa około 60 pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia często całe dnie spędzają w swoich pokojach. Nie każdy może liczyć na odwiedziny bliskich.

Wolontariat w ZOL-u ma charakter wolontariatu niemedycznego. Do głównych zadań wolontariuszy należy po prostu towarzyszenie pacjentom – rozmowa, wspólne oglądanie telewizji czy czytanie książek. Wolontariusze mogą wykonywać drobne zakupy, pomagać pacjentom przy posiłkach, a szczegółowy zakres wykonywanych obowiązków można ustalić z personelem oddziału.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby pełnoletnie, które po przejściu szkoleń będą mogły i chciały się regularnie zaangażować w towarzyszenie podopiecznym ZOL-u. Pierwsze szkolenie dla wolontariuszy rozpocznie się 5 lutego w Centrum Wolontariatu o godz. 16.30, drugie – 12 lutego w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym o godz.16.30.

Osobą do kontaktu w razie pytań lub wątpliwości jest Justyna Koch z Centrum Wolontariatu (te.l: 32 775 01 78, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zgłaszać się można do 26 stycznia.

(GCOP)