V Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce Zdroju już za nami. Gliwicki Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz kolejny nie miał sobie równych i w klasyfikacji drużynowej zajął I miejsce!

W tegorocznej edycji wystartowało 480 zawodników z 34 uniwersytetów. Gliwiccy seniorzy okazali się bezkonkurencyjni! Zdobyli 605 punktów i to do nich powędrował Złoty Puchar. I nie była to jedyna nagroda, która po zawodach trafiła do Gliwic. Złote medale w slalomie indywidualnie wywalczyli Janina Radłowska, Edward Berwid i Stanisław Herman, natomiast Ewaryst Zagała zajął pierwsze miejsce w zjeździe na dętce.

Drugie miejsce w biegach narciarskich zdobyły: Krystyna Jurczewska-Płońska i Halina Wojdak. Maria Świerczyńska została srebrną medalistką w slalomie, a Jacek Kamiński w szachach. Brąz z kolei trafił do rąk Piotra Kalinowskiego (biegi narciarskie), a także do Witolda Czempiela (slalom).

„Studentom” Gliwickiego UTW gratulujemy i zazdrościmy fantastycznej kondycji!