Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Common)

W każdy listopadowy wtorek w każdym Urzędzie Skarbowym można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu? Wszystkie wątpliwości podatników pomoże rozwiać akcja Urzędu Skarbowego, skierowana w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT).

Specjalne szkolenia dotyczące problematycznych kwestii będą prowadzone w każdy wtorek listopada o godz. 13:00 w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Gliwicach (ul. Góry Chełmskiej 15).

Urząd Skarbowy przypomina, że informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Ci z nich, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni).


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.